Otorapor Bayilik Nasıl Alınır? Şartları Neler? 2023 Franchise Bedeli Ne Kadar?

Otorapor, 2012 yılında hizmet vermeye başlamış olan bir otomobil ekspertiz firmasıdır. Teknolojik imkanlarını genişleterek, otomobillerin “check up merkezi” olmayı başarmıştır. Teknik ekipman ve robotlar sayesinde sıfır veya ikinci el araçların kaza geçirip geçirmediğini, herhangi güncel bir arızasının bulup bulunmadığını test eden firma, 2012’deki ilk bayiliğinden önce, 2007’de İstanbul’da hizmete başlamıştır. Tecrübeli ve işinde ustalaşmış personelinin yanında, analizlerinin tamamını bilimsel ve teknik verilere dayalı kılmıştır. Otorapor’un sunduğu hizmetler şunlardır: “Araç Dosya Sorgulama, Kaporta Boya Ekspertizi, Alt- Ön – Mekanik Ekspertiz, Motor Ekspertizi, Ön Muayene, Dış Kondisyon Ekspertizi, İç Kondsiyon Ekspertizi, Yanal Kayma Testi, Fren Testler, Süspansiyon Testleri, Dyno Test, Elektronik Kontroller.”  Ekspertiz hizmetinin zorunlu hale getirilmesiyle birlikte, firma, uzman görüşleri ve yetkin kadrosuyla ağını genişletmeyi başarmıştır. Aynı zamanda, iş sahibi olmak isteyenlere sunduğu Otorapor bayiliği fırsatı sunar.

Otorapor Bayilik Şartları Nelerdir?

Otorapor bayiliği şartları, aşağıda belirtilmiştir:

 • Otorapor’a gönderilen başvuru onaylandığı takdirde, bayinin açılması planlanan konum ile ilgili bilgiler talep edilir.
 • Konumun sahip olduğu insan ve araç yoğunluğu ile ilgili bilgi talep edilir.
 • Bayinin yer alması planlanan konumun görüntüleri talep edilir.
 • Olumlu geri dönüş halinde, Otorapor tarafından konum ziyaret edilir, incelemelerin ardından bayi adayı ile yüz yüze görüşme sağlanabilmesi için randevu verilir.
 • Gerekli ekipmanların ve bölgenin kar ve zarar potansiyeli araştırmaları tamamlanır.
 • Olumlu raporlar aday ile paylaşılır.

2022 Otorapor Franchise Bedeli Ne Kadar?

Otorapor, giriş aşamasındaki franchise bedelini 13 bin Euro + KDV olarak belirlemiştir. Gerekli olan ortalama sermaye miktarı, 200.000TL’dir.

Otorapor Bayiliği Nasıl Alınır?

Otorapor bayiliği almak için firmanın internet sitesi üzerinden başvuru yapılması gereklidir. Belirtilen link aracılığıyla formu doldurarak başvurunuzun ilk adımını atabilirsiniz; https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu

Bu başvuruda, sizden, iletişim bilgilerinizin yanında, şu bilgiler de istenmektedir:

 • İkamet Ettiğiniz Şehir
 • Mesleğiniz
 • İlgilendiğiniz Bölgeler
 • İşletme Tercihiniz (Yönetici-Kendisi)
 • Otorapor’a nasıl ulaştınız (tavsiye, sosyal medya, müşteri ilişkisi, fuar, internet araması)

Bunun yanında, hızlı devir işlemi gerçekleştirebilmek için Otorapor’un sunduğu “Hemen Devir Al” sistemini de şu adresten kullanabilirsiniz: https://otorapor.com/Form/Index?id=60

Buradaki formu doldurarak, firmaya ulaşabilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından, Otorapor’un olumlu değerlendirme yapması halinde firmayla görüşme şansına sahip olabilirsiniz. Görüşmede, firmanın sunduğu fiyat bilgilerine ve devir alabileceğiniz bayiliklerin incelenmesine dair araştırmalara ulaşabilirsiniz. Böylelikle, sıfırdan bir yer inşa etmek yerine, hızlıca var olan bir şubeye sahip olup hemen işletmeye başlayabilirsiniz. Hemen Devir Al formunda da, franchise başvurusunda istenen bilgilerin tamamını eksiksiz doldurmanız beklenir.

Otorapor’un Kaç Tane Bayisi Var?

2022 yılı itibariyle, Otorapor bayi sayısı 200’e ulaşmıştır. Şubelerin her biri hakkında daha fazla bilgi almak için şu adrese tıklayabilirsiniz: https://otorapor.com/home/tumbayilerimiz

Buradan, plaka numarası ile belirtilen illerden herhangi birini seçmeniz durumunda, o ilde bulunan tüm Otorapor şubelerinin adres bilgilerini alabilir, harita üzerinden şubelerin konumunu inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Otorapor Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Otorapor müşteri hizmetleri telefon numarası, ilden ile değişim gösterir. Bunu öğrenmek için https://otorapor.com/bize-ulasin adresini ziyaret edebilirsiniz. Online olarak şikayet veya taleplerinizi iletmek için de aynı adresi kullanabilir, size özel formu doldurabilirsiniz. Eğer bir şikayetiniz varsa, iletişim sayfasında bulunan https://otorapor.com/arac/sikayet sekmesine geçiş yapabilirsiniz. Böylelikle, rahatsız olduğunuz konuları firmaya derinlemesine bilgi vererek iletme şansına sahip olabilirsiniz. Otorapor ile, kurumsal kimliğiniz ile ilgili konular için iletişim kurmak istiyorsanız, kurumsaliletisim@otorapor.com mail adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz