Colin’s Bayiliği ve Franchise Ücreti ne kadar? 2023’de isim hakkı nasıl alınır?

Türkiye’de en çok alışveriş yapılan giyim mağazalarından birisi olarak Colin’s mağazalarını gösterebiliriz. Kaliteli ürünleri ve rekabetçi fiyatları ile giyim alışverişi yapacak olanların ilk tercihleri arasında yer alan Colin’s girişimcilerin de hedefine girmiş durumunda. Giyim mağazası kurmayı düşünen kişilerin bayilik alma planları yaptığı Colin’s markasını bu yazımızda sizlere tanıtacağız. Colin’s bayilik veriyor mu, Colin’s franchise ücreti ne kadardır bu yazımızdan öğrenebileceksiniz.

1983 yılında Eroğlu Holding tarafından kurulan Colin’s hazır giyim sektöründe yenilikçi ve kaliteli ürünleri ile kısa zamanda başarıyı yakalamıştır. “Hazır giyim sektörünün çok ötesinde ürün ve hizmetleri ile insanları daha iyi hissettirme” sloganını kullanan Colin’s bu sözü misyon olarak belirlemiş ve uygulamıştır. Şu an 38 ülkede toplamda 600’den fazla mağaza ile hizmet veren Colin’s hazır giyim sektörünün önemli bir aktörüdür.

Colin’s bayilik alımı, franchise koşulları birbiri ile bağlantılı işlemleri içeririler. Colin’s franchise şartları sağlanarak, markanın bayilik alımı yapılır. Markanın bayiliğinin alımı için başvuru yapılacağı ise telefon yoluyla, markanın müdürlük birimine bildirilmelidir. Colin’s bayiliği alma şartları, bayilik ücreti, mağaza açılış masrafı, bayi açılışı yapabilecek kişilerin özellikleri, başvurunun nasıl yapıldığı, alt başlıklardan öğrenilir.

Colin’s Bayilik Veriyor Mu?

Colin's bayilik veriyor mu

Giyim sektörüne girmeyi planlayan girişimciler bu sektörde Colin’s ile ortak çalışmayı ve Colin’s’den ürün tedarik etmeyi düşünüyor. Bu nedenle de bizlere sık sık Colin’s mağazalarının franchise – bayilik verip vermediğini soruyorlar.

Bu soruya cevap vermek için kısa bir araştırma yaptık ve Colin’s’in şu an bayilik vermediğini gördük. Bu üzücü bir haber ancak şu an Colin’s bayilik alamazsınız. Colin’s’i kuran şirket şu sıralar bayilik vermiyor.

Bu politikanın amacının Colin’s mağazalarının kalitesini üst seviyede tutmak olduğunu düşünüyoruz. Tıpkı Colin’s gibi bir çok büyük hazır giyim mağazası da bu şekilde bayilik vermiyor.

Colin’s Bayilik Alma Şartları Neler?

Colin’s bayilik alım koşulları şu şekilde sıralanır:

 • Colin’s bayilik alımı için Colin’s Genel Müdürlük kuruluşu aranarak, başvuru için bildirimde bulunulmalıdır.
 • Bayilik alımı için şubenin açılacağı yerin asgari nüfus değer rakamlarının üzerinde bir nüfusa sahip olması gerekmektedir.
 • Nüfus sayısı az olan şehirlerde bayilik açılışı için onay alınamamaktadır.
 • Açılış için gerekli olan Colin’s markasına ait ürünlerin tümü, açılan şubeye alınmalıdır.
 • Colin’s markasının bayiler için belirlemiş olduğu kriterlere bağlı olarak, mağaza tasarımı sağlanmalıdır.

Bu koşullara uyulması halinde Colin’s Genel Müdürlüğü ile iletişime geçilerek, bayilik için başvuru talebi sağlanır.

Colin’s Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Colin’s bayilik ücret tutarı hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Colin’s bayilik ücreti masrafları, bayilik için yapılan başvuru sırasında firma tarafından ayrıntılı şekilde aktarılır.
 • Bu durumun sebebi, açılacak olan bayilik mağazasının raf tasarımlarına, dekorasyonuna, sahip olduğu metre kare alanına, kirasına ve alınacak ürün adedine bağlı olarak, bayilik ücretlerinin değişim göstermesidir.
 • Bayilik ücretleri aynı zamanda, bayiliğin açılacağı şehrin konumuna göre de değişim gösterir.

Kişi Colin’s bayiliği şubesinin açılacağı yeri ve mağazanın sahip olduğu yapıyı, başvuru sırasında Colin’s Genel Müdürlüğüne ileterek, toplam ücret bilgisi edinir.

Colin’s Mağazası Açma Masrafı Ne Kadar?

Colin’s mağaza açılış masraf miktarı hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Mağaza açılış masrafları, mağazanın nerede kiralanacağına bağlı olarak değişim gösterir.
 • Colin’s bayisi mağaza açılışında alışveriş merkezleri içerisinde oluşturulan dükkanlar için ve cadde, sokaklarda açılan dükkanlar için farklı masraflar yapılır.
 • Mağaza açılış masrafları, mağazanın kirasına, mağaza içi dekorasyonun nasıl yapılacağına, mağazanın hangi şehirde veya ilde yer alacağına bağlı olarak değişir.
 • Colin’s mağaza açılışı için harcama masrafı hem bayilik ücretini hem de mağaza açılışı için harcanan dekor, lojistik, ürün tedariki gibi işlemlerin ücretlerini içerir.

Bu maliyetin toplam değeri, Colin’s bayilik başvurusu sırasında, markadan alınan danışmanlık ile hesaplanır ve kişiye iletilir. Her başvuru için mağaza metre karesi, dekoru gibi özellikler farklı olacağı için masraflarda farklı değerlere sahip olmaktadır.

Colin’s Bayilik Açılışı Kimler Yapabilir?

Colin’s bayilik açılışı yapacaklar hakkında özellikler şu şekilde sıralanır:

 • Girişimcilik yapısına sahip ve kendi işini kurmak isteyen kişiler, Colin’s franchise koşullarına başvuru yaparak, bayilik açabilir.
 • Bayilik açılışı yapacak kişiler nüfusu, 150 bin kişiden fazla olan yerlerde yaşayan ve bu yerlerde bayilik açmayı düşünen kişilerdir.
 • 150 bin kişilik nüfusun altında olan bölgelerde bulunana kişiler, daha fazla nüfusa sahip bölgelere taşınarak, bu bölgelerde bayilik açılışı sağlarlar.
 • Bayilik açacak kişiler 18 yaşının üstünde olan kişilerdir.
 • Bayilik açacak kişiler, maddi olarak masrafları karşılayabilecek yeterliliğe sahip olanlardır.

Colin’s Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Colin’s bayilik müracaatı için izlenen adımla şu şekilde sıralanır:

 • Başvuru için kişi, ‘’ 0212 552 12 12’’ numarasını telefon ile arar. Bu numara Colin’s Genel Müdürlük bölümünün numarasıdır.
 • Telefona çıkan yetkiliye isim ve soy isim bilgisi aktarılıp, Colin’s bayiliği alınma istendiği belirtilir.
 • Görevli kişiye ikamet edilen yer bilgisi, bayiliğin nerede açılmak istendiğinin bilgisi iletilir.
 • Verilen bilgilerin şartlara uyması dahilinde, kişi Colin’s Genel Müdürlüğüne davet edilir.
 • Kişi, Bahçelievler, Zafer Mahallesi, Çınar sokak, no:2, olarak belirlenen Colin’s Genel Müdürlük adresine gider.
 • Burada yetkililer ile yüz yüze görüşme sağlanır.
 • Şartlara uyan kişileri ile ‘’Colin’s franchise başvuru evrağı’’ düzenlemeleri yapılır, evrak formu doldurulur.

Bu adımlar ile Colin’s bayiliği başvurusu gerçekleştirilir. Başvuruya gitmeden önce telefon yoluyla başvurunun bildirimi yapılıp, davet üzerine başvuru için genel müdürlük binasına gidiş sağlanır.

 

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz