Av Malzemeleri Dükkanı Açmak! Gerekli Belgeler Nelerdir? 2023 Maliyeti Ne Kadar?

Satılan ürünleri değerlendirirken av malzemeleri mağazası açmanın büyük bir özen gerektirdiği açıktır. Bunun için öncelikle sermaye bulunması ve ne yapacağınızı not etmeniz gerekiyor. Av malzemeleri dükkanı açmak için yapmanız gerekenleri listesini kendiniz hazırlamalısınız. Açmak istediğiniz ilçe belediyesinden gerekli izinler için başvurmanız gerekecektir. Onay işlemleri hakkında en kısa zamanda araştırma yapmaya başlamalısınız.

Satıştaki ürünlerin çoğu ateşli silahlardır, bu nedenle aynı anda av ve ekipmanlarını beraber satmak için izin almanız gerekir. Dükkanın sahibi sizseniz, sahiplik belgesinin aslını veya onaylı suretini ilgili makamlara vermeniz gerekecektir. Konut sakinleri kira sözleşmesi ile başvurabilirler. İmar planı ve dolayısıyla açmak istediğiniz mağazanın ruhsatı “işyeri” sayılmalıdır.

Aksi takdirde ev ofis tarzınızda veya evinizdeki herhangi bir odada satış yapamazsınız. İyi bir iş planı oluşturmak, destek almanıza ve mağazanızın açılışını hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Bir iş planının nasıl oluşturulacağı konusunda net bir fikriniz yoksa internet üzerinden bir anket yapabilirsiniz.

İş modelinizi oluşturmak için hazır şablonları da kullanabilirsiniz. Ayrıca proje yöneticinizden veya muhasebecinizden konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Maliyeti açacağınız dükkanın konumuna ve büyüklüğüne göre değişecektir.

Av Malzemeleri Satılan Dükkanların Maliyeti Ne Kadar?

Av malzemesi dükkanı açmak! Bunun için mağazanızın maliyeti, bina yapısı, bulunduğu yere ve sattığınız malzemeler ile silah çeşitliliğine göre değişebilir. Örneğin, sadece ateşli silahlarınız mı var? Yoksa başka bir olta mı olacak? Belki de av kıyafetlerini ve diğer gerekli malzemeleri temin edeceksiniz. Tüm bunları tek bir iş yerinde yapabilirsiniz. Bu endüstri çok çeşitli ürünleri barındıran bir sektördür.

Dolayısıyla gelirin de aynı oranda değişebileceği söylenebilir. Ancak, stokta ne kadar çok ürün varsa, kitleniz o kadar büyük olur. Dolayısıyla satışlara yansıyan kar marjı da büyük ölçüde şekilleniyor. Mağazamızda ne kadar ürün ve ne çeşit ürün barındırmak istemeniz ile doğru orantılı olarak maliyetinizin skalasi geniş olacaktır. Kendinize bir yol haritası belirlemelisiniz.

Böylece av malzemeleri mağazanızı kolayca açıp satışa başlayabilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak yeterli bütçeniz yoksa banka kredisi programına başvurabilirsiniz. Yüksek getiri oranı göz önüne alındığında, gerekli sermayenin çok yüksek olmadığını düşünebilirsiniz.

Av Malzemeleri Dükkanında Ne Satılıyor?

Bu anlamda ürün yelpazesi oldukça geniştir. Bunlar tamamen bölgenizin konumuna ve avlanma alışkanlıklarınıza göre değişiklik gösterebilir. Tabii ki, bir sahil kasabasındayken en yaygın kullanılan ekipman, olta takımıdır. Ancak, ormanlık bir alandaysanız, sizden ateşli silahlar, fişekler, el bombaları ve diğer eşyalar istenecektir.

Ancak hem su kaynaklarına hem de ormanlara sahip bir durumda olabilirsiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, envanterinize hangi ürünleri dahil edeceğinize karar verebilirsiniz. Av malzemelerine ilgi özellikle büyük şehirlerde daha fazladır.

Av Malzemesi Dükkanlarının Özellikleri Nelerdir?

Bu konuda araştırma yapanların bilmesi gerekenler. Açacağınız dükkanda olması gereken malzemeleri sıralamak gerekirse; Olta, şamandıra ve kurşun, sahte balıklar, plastik solucanlar, İlk yardım kiti, bıçak, ateşli silahlar (pompalı tüfekler, keskin nişancı tüfekleri, tabancalar), ateşli silah mermileri ve fişekleri, patlayıcı silah, avcılık için gerekli koruyucu giysi ve kamuflaj giysisi. Bu türler ve daha fazla öğe ekleyebilirsiniz. İyi bir pazar analizinden sonra hangi ürünleri sunacağınıza karar verebilirsiniz.

Av Malzemeleri Satılan Dükkanların Hakkında İp Uçları Var mı?

Bir iş yerinin varlığını sürdürebilmesi ve sektörel bir yaşam içine girebilmesi için sürekli ve finansal kaynak gereklidir. Peki, avcılık işinde bu nasıl mümkün olabilir? Bu konudaki bazı önemli noktalara değiniliyor. Av malzemesi dükkanı açmak! İsteyenlerin dikkat edeceği bazı noktalar vardır.

Satmak istediğiniz ürünü bilmeniz gerekir. Avcılık ekipmanı söz konusu olduğunda, alıcıların deneyim ve bilgiye sahip olmaları muhtemeldir. Bu nedenle, sık sorulan tüm soruları cevaplayabilmelisiniz. Benzer şekilde, ürününüz hakkında iyi bir bilgiye sahip olmak, müşterilerinizin sizi seçme olasılığını artırır.  Envanterinize eklemek için silahları, teçhizatı ve diğer ürünleri nereden alabilirim?

Bu anlamda tedarikçiler çok önemlidir. Kaliteli ürünleri, maliyet bütçelerini ve özel promosyonları değerlendirmeniz gerekiyor. Bu, kişisel ilgi alanlarınızı artırmanın bir yoludur. Aynı zamanda bu, sunduğunuz uzun ömürlü, kaliteli ürünlerle mümkündür.

Mağazanız İyi Konum da Olması Önemli mi?

Bunun için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da mağazanızın iyi bir konumda olmasıdır. Özellikle av sahasına yakın bir bölgedeyseniz satışlarınızı artırabilirsiniz. Aynı şekilde her zaman ilgi odağı olacaksınız ve insanların gönlünde yer edineceksiniz. Bu, markanızın ve bilinirliğinizi artırmanın iyi bir yoludur.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz