Instagram Hesap Silme 2023 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Farklı nedenlerden dolayı Instagram hesabınızı silmek istiyor fakat, bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız gelin yazımıza bir göz atın. Instagram hesap silme işleminin tüm ayrıntılarını sizler için derlerdik.

 

INSTAGRAM HESABI SİLME ADIMLARI

 1. Instagram hesabınızı silmeniz halinde, tüm kişisel verileriniz silinecektir.
 2. Hesap silme işlemine kadar gerçekleştirmiş olduğunuz tüm paylaşımların silineceğini belirterek, sizler için önemli olan fotoğraflarınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz.
 3. Instagram hesap silme işlemlerinizi uygulama üzerinden gerçekleştiremezsiniz.
 4. Bunun için direkt olarak Instagram hesap silme işlemi için internet tarayıcıları üzerinden işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 5. Instagram hesap silme işlemine başlamak için öncelikle https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ bağlantı adresine tıklayınız.
 6. Bağlantıyı tıkladığınızda Instagram giriş alanına yönlendirileceksiniz.
 7. Bu alanda, sahip olduğunuz Instagram kullanıcı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtilen kutucuklara giriniz ve ardından ‘giriş yap’ butonuna basınız.
 8. İlgili bağlantı adresi ile yönlendirilerek giriş yaptığınız sayfa, direkt olarak hesap silme işleminin gerçekleştirilmesi için kullanım sağlayacağınız sayfadır.
 9. Karşınıza açılan sayfada size ‘Hesabınızı neden silmek istiyorsunuz?’ sorusu yönlendirilecektir.
 10. Size yönlendirilen bu soruya cevap vermeniz gerekmektedir.
 11. Soru karşısında yer alan kutucuğu tıklayarak, size en uygun seçeneği tercih edebileceğiniz gibi ‘başka bir şey’ seçeneğini seçerek de işleme devam edebilirsiniz.
 12. Soruya cevap verdikten sonra alt kutucukta, sahip olduğunuz parolanızın girilmesi için bir alan bulunmaktadır.
 13. Bu alana parolanızı giriniz.
 14. Alt kısımda yer alan ‘hesabı sil’ butonuna basınız. Bu işlemden sonra sistem sizi otomatik olarak Instagram ana giriş sayfasına yönlendirecektir.
 15. Hesap silme işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

INSTAGRAM TELEFONDAN HESAP SİLME LİNKİ

Instagram hesabınızı silmek için sizlere sırası ile anlatımını gerçekleştirdiğimiz işlemleri, bilgisayar ve tabletleriniz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Instagram telefondan hesap silme linki https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ bağlantısına, akıllı telefonlarınızdan da erişim sağlayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz