Zekice İş Fikirleri (Sermayeli & Sermayesiz) Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri

Ek gelir sağlamak isteyen kişilerin çoğunluk ile üzerinde kafa yorduğu değişik ve zekice iş fikirleri kısa sürede yüksek kazançlar sağlayabilir. Bu konuda önemli olan yapılan işin orijinal ve kendi has tasarımlar ile yapılmasıdır. Bu sayede çok kısa bir sürede iyi bir müşteri sayısına ulaşmak kolaydır. Zekice iş fikirleri örnekleri şunlardır:

Ahşap Tasarımı

Son yıllarda tüm insanlar tarafından metal ev ürünleri yerine ahşap ev ürünleri tercih edilir. Bu durumun en önemli nedeni sağlık açısından ahşap malzemelerin metallere göre çok daha sağlıklı olmasıdır. Evde kolaylıkla yapılabilecek olan ahşap tasarımı güzel miktarlarda para kazandırabilen bir iştir.

Girişim Danışmanlığı

Çoğu insan elindeki belirli bir miktar para ile ne yapacağını bilmiyor. İnsanların çoğunluğu da kendi işini kurmak için çabalıyor. Bu tarz kendi işini kurmak isteyen kişilere akıl vermek suretiyle yapılan girişim danışmanlığı Türkiye’de çok fazla bulunmayan bir iş koludur. Fakat zekice tavsiyeler karşılığında yüksek miktarda para kazanmak ve çevre edinmek olasıdır.

Yoga Merkezi

Tüm dünya çapında gittikçe popüler bir hal almaya başlayan yoga bir kültür yaşam formudur. Bu sebepten dolayı yoga merkezi kurma işi fazlasıyla karlı bir iş olacaktır.

Bungalov Açmak

Bungalov açma işi tatil ülkesi olan Türkiye’de gayet karlı bir iştir. Maliyeti diğer işlere göre biraz fazla olsa da getirisi diğer çoğu işten daha fazladır. Otel sahibi olamayan kişilerin başvurduğu bungalov işletme fikri günümüzde çokça tercih edilir.

Organik Hayvan Yemi Üretmek

Organik hayvan yemi üretme işi son zamanlarda oldukça popülerleşen bir iştir. İnsanlar kendi sağlıklarına dikkat ettikleri gibi evcil hayvanlarının sağlıklarına da son derece önem verirler. Bu nedenle evde organik yöntemler ile hayvan yemi üretmek ve satmak pazarı dünya çapında olan ve gelişmesi kolay olan bir iştir. Organik yöntemlerle hayvan yemi üretmek zekice iş fikirleri arasında önemli bir potansiyeli olan bir iştir.

Kayık Kiralama

Her insan gemi ya da yat sahibi olabilecek ya da kiralayabilecek ekonomik güçte değildir. Fakat buna karşın deniz turizmi tutkunu insan sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı kayık kiralama fikri gayet geçerli olan bir fikirdir. Ülkemizin coğrafi durumu da hesaba katıldığında büyük göllerde ve deniz kenarlarında kolaylık yapılabilen bu iş kazancı da yüksek bir iştir.

Yerinde Araç Yıkama

Dünyanın çoğu yerinde araç yıkama hizmet araçların bulundukları yerde yapılıyor. Bu sayede araç sahibi kişiler yakıt tüketimi konusunda kar sağlarken aynı zamanda da araçlarını istedikleri yerde güven ile yıkatabiliyorlar. Yerinde araç yıkama hizmeti ülkemizde çok gündemde olmamasına rağmen araç sayısı da göz önüne alınınca geleceği oldukça açık bir meslek olarak göze çarpıyor.

Bisiklet Kiralama

Yeterli sermaye sahibi olmayan kişiler için biçilmiş kaftan niteliğinde olan bisiklet kiralama işi yerel olarak oldukça rağbet gören bir iştir. Yürüme yollarında ya da bisiklet yollarında kendi bisikletini kiralamak isteyen kişiler cüzi miktarlarda çok fazla müşteri çekebilirler ve güzel bir ek gelir kaynağı kazanmış olurlar.

Kitap Kafe Açma

Kitap kafe açma fikri ülkemiz koşulları göz önüne alındığı zaman gayet karlı ve potansiyelli bir iş olarak dikkat çeker. Dükkan kirasını ve fatura bedelleri gibi giderleri olan bu iş fikri bulunduğu yerdeki müşteri profiline göre çok fazla kazanç getirebilecek bir iş türüdür.

Kitap Kafe Açmak: Nasıl açılır? Maliyeti ne kadar? Kitap kafe açmak için gerekli belgeler

Oto Ekspertiz Dükkanı Açma

Ülkemizde ikinci el araç satım işlemleri için ekspertiz raporu zorunluluğu vardır. Ünlü firmalardan bayilik alarak kolaylıkla yapılabilen bir iş kolu olan oto ekspertiz dükkanı açma fikri çok kısa sürelerde yüksek kazançlar sağlayabiliyor.

Oto Expertiz Nasıl Açılır? Expertiz Makinaları Maliyeti ve Şartları

Zekice iş fikirleri genel olarak bu tarz işlerdir. Kazanç sağlamak isteyen kişiler bu tarz girişimlerde bulunarak bütçelerine ve ihtiyaçlarına uygun işleri yapabilirler.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz