Teraryum Yaparak Para Kazanma Yolları! 2023’de Teraryumlar nereye satılır? Maliyetleri nelerdir?

Geçmişi çok eski olsa da son yıllarda ek iş arayan bireylerin tercihleri arasında yer alan günümüz trendlerinden biri olan teraryum yapmak, sizler için uygun bir tercih olabilir. Siz de teraryum yapmak istiyorum diyorsanız, bu yazımızda bu iş fikrinin ayrıntılarını bulabilirsiniz.
Teraryum herkesin severek yapabileceği kolay bir iş fikridir. Gerekli olan malzemeleri tamamladığınız zaman, el beceriniz de varsa, bir teraryum yapmak 10-15 dakikanızı alacaktır. Bu işte ilerleyip para kazanmak istiyorsanız, işinizde titiz olmalı ve görseli ön plana çıkarmalısınız. Teraryum ve minyatür bahçe yapmak sizin için farklı bir deneyim olacaktır. İlk başlarda hobi olarak başlayıp daha sonra kendinizi bu alanda geliştirerek, bu işten oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Teraryum Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

Teraryum yapmaya karar verdiğinizde malzemelerin tam ve hemen yanınızda olmasına dikkat etmelisiniz. Öncelikle cam bir fanus ya da cam bir şişeye ihtiyacınız olacaktır. Fanus içine düzenli bir şekilde teraryum malzemeleri koymak ve rahatça hareket edebilmek için cımbız ve makaslardan faydalanabilirsiniz. Eğer elinizde bu malzemeler bulunmuyorsa, ağzı geniş bir fanusla çalışmayı tercih etmelisiniz. Teraryum malzemeleri içinde minyatür çakıl taşları, ağaç parçaları, bitkiler, minyatür objeler, kum, kömür vs. olması gerekmektedir. Teraryum, küçük kapalı bahçeler olarak adlandırılır. İçine koyacağınız malzemeleri kendi hayal gücünüze göre dekore ederek, hayalini kurduğunuz o bahçeye sahip olabilirsiniz. Teraryum yapmaya karar verdiyseniz, sizin için değişik teraryum fikirleri araştırdık. Merak ettikleriniz yazımızda.

Etçil teraryumlar, etçil bitkileri seviyorsanız ve tropikal temalı bir ortam yaratmak istiyorsanız bu fikir tam size göredir. Bu tür teraryumlarda kullanacağınız bitki, venüs sinek kapanı olabilir. Daha başka bitkiler istiyorsanız, canlı ve parlak renklerde bulunan bu bitkileri kullanmalısınız.
Çöl teraryumları, bu tür teraryumlar genellikle çöl bitkileri kullanılarak yapılır. Kaktüsleri kullanmak eğlenceli bir teraryum yapmanızı sağlayacaktır.
Yağmur ormanı teraryumları, bu tür teraryumlar da çakıl taşları veya değişik boyutlardaki taşlarla yağmur ormanı havası yaratmak için yosun ve onun gibi nem seven bitkileri kullanmalısınız. Nem oranını sağlamak için kapalı bir fanus tercih etmelisiniz.

Teraryum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Artık teraryum oluşturmayı öğrendiğinize göre, tasarım ve görseli güzel olan teraryumları satmaya ne dersiniz? Siz de teraryum satmak istiyorum diyorsanız detaylar yazımızda.
Yaptığınız teraryumları satmak için elektronik ortamdan yararlanabilirsiniz. Özellikle, Pinterest, Snapchat, Amazon, Instagram gibi sosyal medya hesaplarından reklamınızı yapabilir ve adınızı duyurabilirsiniz. Bu şekilde ilgi çekerek, teraryum satışı yapabilirsiniz.

Minyatür bahçe yaparak para kazanmak artık zor değildir. Toplu halde teraryum yaparak çiçekçilere satış yapabilirsiniz. Toptan müşteriler bularak pazarlarda ve fuarlarda satış yapabilirsiniz. Yaptığınız teraryumları yakın çevrenizde tanıtarak, kendi çevrenizi oluşturabilir; küçük bir ticaret ağı yaratabilirsiniz. Sizden aldıkları teraryumları gören diğer kişiler, potansiyel müşterileriniz olabilir.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz