Kitap Okuyarak Para Kazanmak! İnternetten sesli kitap okumak ne kadar kazandırır?

Sesli kitap okuyarak para kazanmak için iyi bir ses sahip olmanız ve diksiyonunuzun düzgün olması yeterlidir. Kitap okumayı ve öğrenmeyi seven bir insansanız sesli kitap okuyarak bir yandan hobinizi yaparak diğer yandan para kazanabilirsiniz. Son dönemde sesli kitaplar popüler hale geldi. İnsanların zamanlarının büyük çoğunlukla işe giderken ve dönerken trafikte, yolda geçmesi ve insanların okumayı zor bulması gibi nedenlerden dolayı sesli kitap yükselişe geçti. Hem yazarlar hem de yayın evleri bu trendi yakalamak adına eskiye oranla çok daha fazla sayıda sesli kitap formatında üretim yapıyor. Bu durum sesli kitap sektörünün doğmasına ve sektörde yeni mesleklerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu sektör hızla büyüyor.

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanma

Verimli Zaman Geçirmek İsteyenler Sesli Kitap Okuyor

sesli kitap nedir

Verimli zaman geçirmek için sesli kitap okuyanların sayısı az değildir. Sesli kitaba erişmek oldukça kolaydır. Akıllı telefona sahip olan herkes bulunduğu yer fark etmeksizin sesli kitap okumaya başlayabilir. İster banka sırasında bekleyin, ister spor yapın, ister işten dönüyor olun, isterseniz de yemek yapın, fark etmez. Bulunduğunuz yerden sesli kitap dinleyebilirsiniz. İnsanlar ellerine fiziksel olarak kitabı alıp okuyamadıkları her zaman sesli kitap okuyarak verimli zaman geçirebilirler. Boş zaman harcamamak için insanlar sesli kitaplara yöneliyor. Bu nedenle sesli kitap okuyarak para kazanmak mümkün hale geldi. Eğer güzel bir ses tonunuz varsa ve kitap okumaktan hoşlanıyorsanız, kitap okuyarak para kazanmak size göre demektir.

Telefonla Konuşarak Para Kazanma

Kimler İnternetten Sesli Kitap Okuma İşinden Para Kazanabilir?

Sesli kitap işinden para kazanmak isteyen kişilerin her şeyden önce bu işi sevmesi gerekir. İnsanlar sizin sesinizi dinlemekten hoşlanıyor m? Vokal becerilerinizin olduğuna mı inanıyorsunuz? Dikkat çekici bir şekilde bir metni okuyabiliyor musunuz? Bu sorulara verdiğiniz cevaplar evet ise, siz de sesli kitap sesi olmak için ideal bir adaysınız demektir. Farklı ses tonlarını kullanabiliyor olmamanız da önemlidir. Metnin içeriğine göre farklı ses tonlarında konuşmanız gerekir. Üzücü bir yerde üzgün bir tonla, heyecanlı bir yerde aynı heyecanı yansıtacak şekilde ses tonları arasında geçiş yapılması önemlidir. Eğer metin şiir ise ses tonunuzda duygusallığın olması gerekir. Ayrıca şiirde belli bir ritim vardır. Çocuk metnini okuduğunuz zaman ile bir roman okuduğunuz zaman aynı ses tonunu kullanmazsınız. Metin içeriğine göre ses özelliklerinizi ayarlamanız son derece önemlidir.

Haber Satarak Para Kazanma

Sesli Kitap Okuyarak Para Kazanmak için Ne Yapmak Gerekir?

sesli kitap ile para kazanma

Sesli kitap okuyarak para kazanmaya başlamak isteyen kişilerin ilk olarak bir yapım şirketi ile anlaşması gerekir. Bunun dışında yazar ya da yayıncılar ile de doğrudan çalışmak mümkündür. Bir proje üzerinde çalışmaya başlamanız halinde çalıştığınız kişiler sizlere örnek bir metin ile kayıtların teslim edilmesi gereken süreyi vereceklerdir. Size verilen süreye kadar bitmiş ürünü sunmanız gerekir. Metin elinize ulaştıktan sonra bir süre pratik yapmanız gerekir. Metni önce iyice tanıyın. Akışı oluşturduğunuzdan emin olun. Eğer metinde nasıl telaffuz etmeniz gerektiğini bilmediğiniz kelimeler varsa o kelimeleri nasıl okumanız gerektiğini öğrenin. Metni okumak için hazır olduğunuz zaman akustik ortamı sağlayın ve kayıt için hazır olun. Arkadan kayıt esnasında farklı seslerin gelmediğinden emin olun. Eğer okumanız gereken metin çok uzunsa bu metni parçalara bölerek okumak isteyebilirsiniz. Daha sonra bu parçaları birleştirip teslim yaparsınız.

İnternetten Haber Okuyarak Para Kazanma

Sesli Kitap Okuma İşinden Para Kazanmak için Hangi Ekipmanlara İhtiyacım Var?

Sesli kitap işinden para kazanmak için gerekli olan ekipmanlar bulunuyor. Bu ekipmanların pek çoğu zaten insanların evlerinde bulunuyor ya da kolayca temin edilebiliyor. Kayıt yapmak için masa üstü bilgisayar ya da diz üstü bilgisayar kullanmanız gerekir. Kayıt düzenleme ve kayıt yapmak için mutlaka son sürüm yazılım kullanmanız gerekir. İyi bir performans çıkarmanız için bu durum önemlidir. Aksi halde düşük kaliteli ve gürültü veren bir ses kaydı oluşturursunuz. Ekipman satın alırken kaliteli olanları tercih edin. Eğer ucuz bir mikrofon alırsanız bu mikrofon bozulacaktır. Sesli kitap okumanız için kulaklık ve mikrofon gereklidir. Evinizin içinde küçük bir ev stüdyosu oluşturabilirsiniz.

Pc yi Açık Tutarak Para Kazanma

Mesaj Sayısı(4)

  1. Ayse
  2. Lütfiye Çameli
  3. Özlem Onat
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz