Gratis Franchise Bedeli ve Şartları 2023! Gratis kozmetik bayilik veriyor mu?

Kozmetik alışverişi yapan bayanların bir numaralı tercihi hep Gratis olmuştur. Kaliteli bir mağaza yönetimi sergileyen ve ürünleri ile de bayanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen Gratis mağazaları girişimcilerin de gözdesi durumunda. Kozmetik sektöründe büyük kar marjlarının olması nedeniyle bir kozmetik mağazası açmayı planlayanlar Gratis bayilik veriyor mu ? Gratis’in bayilik ücreti ve şartı nedir diye sıkça sormaktalar. İşte tüm bu sorulara bu yazımızda yanıt bulabileceksiniz.

İlk mağazasının 2009 senesinin temmuz ayında Metrocity Alışveriş Merkezi’nde açan Gratis, SEDES Holding bünyesinde kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana da büyümeye istikrarlı bir biçimde devam etmiştir. 2009 senesinde 20 tane mağazası bulunan Gratis, mağazası sayısını 2011 yılında 55’e, 2013 yılında 144’e, 2015 yılında 308’e, 17 yılında 492’ye ve 2009 yılında ise 600’e çıkarmıştır. Kurulduğundan bu yana geçen 10 yıl içerisinde kendi sektörü içerisinde %50 pazar payına ulaşmayı başarmıştır. Piyasaya Gratis Beauty markasıyla sunduğu kişisel bakım ürünlerinin bütçeye uygun olmasıyla birlikte kaliteye de sahip olması, Gratis’in müşteri bağlılığını yakalamasına vesile olmuştur. Fakat Gratis bayiliği gibi bir durum söz konusu değildir. Gratis’in çalışma prensipleri bu şekilde ilerlememektedir. Bayilik sistemi yerine ise Gratis markasına değer katılacağı düşünülen bazı proje sahipleriyle iş ortaklıkları kurulmaktadır.

Gratis şirket profili

Kozmetik, cilt bakım alanında ülkemizin 1. numaralı perakende satıcısı olmayı başaran Gratis müşterilerine “Gratis Kart” ile de avantajlı alışveriş imkanı sunmakta. Gratis Kartı olan müşteriler bazı kampanyalardan yararlanmakta ve Gratis mağazalarından indirimli alışveriş imkanına sahip olmakta.

“Güzel Bak Kendine” sloganını kullanan Gratis bu sözün altını doldurabilmek için müşterilerine her şehirde alışveriş yapabilme imkanı sunmaya çalışıyor. Şirket, mağaza sayısını arttırarak Türkiye’nin bir çok noktasında hizmet veren perakende kozmetik zinciri olmayı hedefliyor.

Madam Coco Bayilik Şartları, Ücreti

Gratis Bayilik Şartları Nelerdir?

Gratis, bayilik sistemi ile çalışmamaktadır. Fakat franchise sistemi dışında partner şirketlerle çalışma politikaları yürütmektedir. Bu bağlamlar Gratis yönetimi, Gratis markasına değer kazandıracağını düşündüğü şirketlerle profesyonel anlaşmalar dâhilinde iş birliği kurabilmektedir. Fakat bunun için de Gratis tarafından belirlenen bazı şartlar bulunmaktadır. Elbette ki bu şartların başında Gratis ile iş birliği yapmak isteyen kişilerin ne kadar sermaye gücüne sahip olduğu gelmektedir. Bu tip şartların sağlanması durumunda iş ortaklığının yürütülmesi mümkündür. Bu hususta belirlenen Gratis iş birliği şartları aşağıdaki gibidir:

  • İş ortaklığı kurmak isteyen kişinin sermaye gücünü ispatlaması gerekir,
  • Başvuru sahibi kişinin Gratis markasıyla hangi alanlarda çalışmayı planladığı profesyonel bir taslak ve proje şeklinde hazırlaması gereklidir.
  • İş ortaklığı kurmak isteyen söz konusu kişinin Gratis’e katacağı değerler hakkında bir sunum hazırlaması istenir.

Bu maddeler dışında iş ortaklığı başvurusunu etkileyen bazı durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlar ise Gratis ile iş ortaklığı kurmak isteyen kişilere göre değişmektedir. Belirlenen şartlara uyum sağlayan kişilerin yapılan görüşmeler akabinde Gratis ile iş ortaklığı yapması mümkündür.

Popeyes Bayilik Şartları, Ücreti

Gratis Franchise Bedeli Ne Kadar?

gratis franchise bedeli

Gratis markası herhangi bir şekilde bayilik vermediği için ortada söz konusu bir bayilik bedeli bulunmamaktadır. Fakat Gratis ile iş ortaklığı kurmak için belirli bir sermayenin gerekliliğinden söz edilebilir. Fakat bu sermaye bedeli de Gratis ile sağlanacak görüşme akabinde nasıl bir iş ortaklığı kurulmak istendiğine göre değişiklikler göstermektedir. Bu yatırım tutarının ne kadar olacağı konusunda net bir sayı vermek bu sebeple doğru sayılmayacaktır.

Tchibo Bayilik Şartları, Ücreti

Gratis Bayiliği Nasıl Alınır?

Gratis markasından bayilik almak mümkün değildir. Bazı firmalar Türkiye sınırları içerisinde kurduğu şube zincirinin sisteminin bozulmaması ve şirket yapısının da değişikliğe uğramaması için Türkiye sınırlarında bayilik vermemekte fakat yurt dışı pazarına daha rahat açılmak için yurt dışına bayilik vermektedir. Gratis ise ne Türkiye’de ne de yurt dışında herhangi bir bayilik vermemektedir. Dolayısıyla Gratis bayiliği almak için yapılabilecek hiçbir şey yok.

Gratis’in başka firmalarla ya da kişilerle çalışma durumu ise bayilik sisteminden ziyade iş birliği sistemine dayanmaktadır. Gratis ile iş birliği yapmak için öncelikle Gratis’e hangi konuda katkı sağlayabileceğinizi kararlaştırmanız gerekmektedir. Hangi konuda Gratis ile iş ortaklığı kurabileceğinize karar verdikten sonra bu projenizi bir sunum haline getirmelisiniz. Akabinde Gratis’e projenizin sunumunu yapmanız gerekecektir. Fakat Gratis ile iş ortaklığı kurmak hususunda unutmamanız gereken en önemli mesele Gratis’e sermaye gücünüz hakkında güvence sağlayabilmenizdir.

Türk Telekom Bayilik Şartları, Ücreti

Gratis’in Kaç Tane Bayisi Var?

gratis bayi ozellikleri

Gratis markasının Türkiye’de 600 üzerinde mağazası bulunmaktadır. Kuruluş yılı olan 2009’dan bu yana büyümeye devam eden Gratis bir yılda 103 mağaza açılışı yaparak bu büyümenin artacağını da garantilemektedir. Şu anda ise Türkiye’nin 79 şehrinde müşterilerine 4.000 kadar kadın personeli ile hizmet vermektedir.

Ülker Bayilik Şartları, Ücreti

2020 yılı itibarıyla Gratis şubelerinde standart olarak bulunabilecek ürünler arasında kişisel bakım, saç bakım, cilt bakım, bebek bakım, erkek bakım ürünleri bulunmaktadır.

Gratis Bayilik Veriyor Mu – Gratis Nasıl Açılır?

Gratis bayilik veriyor mu

Kozmetik mağazası açmayı planlayanların bir çoğu Gratis bayilik alıp, hazır konseptte bir mağazaya sahip olmayı düşünüyorlar. Ayrıca Gratis markasının bayanlar arasındaki bilinirliğinin de bu istekte önemli bir etken olduğunu düşünüyoruz. Günümüzde bir çok bayan kişisel bakım ürünlerini Gratis’den karşılamaktadır. Böyle olunca da küçük il ve ilçelerde, Gratis’in mağazasının olmadığı yerlerde girişimciler Gratis bayilik alarak mağaza açmak istiyorlar.

Ancak onlar için biraz kötü haberler vereceğiz. Geçtiğimiz yıllarda Gratis şirket yetkililerinin açıkladığı gibi Gratis bayilik vermemektedir. Şu ana kadar 79 ilde açılan Gratis mağazaları şirketin kendi birimleri tarafından açılmış ve işletilmektedir.

Gratis şirket politikası gereği dışarıdan bayilik başvurusu yapan kişilere bayilik vermemekte, mağaza açmalarına imkan tanımamakta. Bu nedenle Gratis’in bayilik ücreti ve bayilik şartı yoktur. Ne kadar büyük sermayeniz de olsa Gratis mağazası açamazsınız.

Alternatif olarak diğer kozmetik firmalarına başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Gratis Bayilerinin Çalışma Saatleri

Gratis mağazalarının çalışma saatleri mağazanın yer aldığı alana göre değişiklik göstermektedir. Caddelerde yer alan Gratis mağazaları, alışveriş merkezlerinde yer alan Gratis mağazalarından bir saat erken açılmaktadır. Caddelerde konumlanan Gratis mağazaları sabah 09.00’da hizmet vermeye başlar ve akşam saat 21.00’da kapanır. Alışveriş merkezlerinde hizmet veren Gratis mağazalarının mesai saatleri ise 10.00 ile 22.00 arasıdır. Ayrıca Gratis hafta sonları, arefe günleri ve resmî tatillerde de müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Mesaj Sayısı(9)

  1. Emin duman
  2. burcu
  3. Pınar
  4. Zeki KARAASLAN
  5. Gül
  6. Burak
  7. Ayşe
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz