Eşarp ve Şal Mağazası nasıl açmak! Şartlar ve maliyetleri neler? 2023’de franchise veren yerler

Yaşadığımız ülkeninin %99’ının müslüman olduğun bilinen bir gerçek. İslam dinine inandığı için tesettüre giren kadınların pek çok giysiye ihtiyacı oluyor. Bu nedenle de ortaya tesettür giyim sektörü çıktı. Son yılların parlak iş fikirlerinden olan tesettür giyim mağazası açmak hakkındaki detayları bu yazımızda paylaşacağız.

Eşarp satış dükkanı nasıl açılır, tesettür giyim mağazası açmak için ne kadar sermaye ile iş yapmak gerekir ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız. Umarız bu yazımız tesettür giyim mağazası açmak isteyenler için faydalı olur ve onların dükkanlarını açmaları konusunda yardımcı olabiliriz.

Tesettür Giyim Mağazası Nereye Açılmalı ?

tesettür giyim mağazası nereye açılmalı

Ticaretin değişmez kurallarından olan işlek bir noktada dükkan açmak sizin için iyi olacaktır. Mağazanızı açmadan önce açmayı düşündüğünüz konumu iyi analiz etmeli ve oradaki insanların yaşam stilini öğrenmelisiniz. Örneğin İstanbul’da bazı mahallelerde daha çok tesettür giyime uyan insan varken bazı noktalarda çok az tesetürlü görürsünüz. İşte bu noktaları analiz etmeli ve daha çok tesettür giyimi takip eden insanların olduğu noktada bir mağaza açmalısınız. Açacağınız mağazanın kirasının da çok yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. İlk aylarda çok fazla kar edemeyeceğiniz için dükkanın kira gideri sizleri zorlayabilir.

Eşarp, Tesettür Giyim Ürünleri Nereden Tedarik Edilir ?

tesettür ürünler nasıl tedarik edilir

Tesettür giyim ve eşarp üzerine ürünleri tedarik edebilmek için tesettür giyim bayiliği vere firmalara başvurabilirsiniz. Bu bayiler ile yapacağınız anlaşma ile belli bir sermaye ortaya koyup onların size temin edeceği ürünleri satmaya başlayabilirsiniz. Bayilik veren eşarp firmalarını araştırarak bulabilirsiniz.

Armine, Tekbir Giyim, Vakko gibi belli başlı tesettür giyim üzerine yoğunlaşmış firmalar ile anlaşma yaparak ürün tedarik işlemini çözebilirsiniz. Tüm bu işlemler için cebinizden 20.000 TL ila 50.000 TL arası para çıkacaktır. Bu paranın içerisinde hem bayilik ücreti, hem de alacağınız ürünlerin fiyatları hem de kira giderleri eklidir. İşe başladığınız gibi satış yapamayacağınız için cebinizde 50 bin liranın olması sizi ileriki aylarda sıkıntıya düşürmemek için iyi olacaktır.

BUNU DA OKUYUN: Tesettür Giyim – Eşarp Bayiliği Veren Firmalar

Tesettür Giyim Mağazasında Çalışanları Nasıl Seçmeliyim ?

tesettür giyim mağaza çalışanları nasıl seçilmeli

Açacağınız tesettür giyim mağazasında iyi satış yapabilmek için tecrübeli çalışanlara ihtiyacınız var. Dükkanı açarken bunun planlamalısınız yapmalısınız. Siz kasada dururken müşteriler ile ilgilenecek kişilere ihtiyacınız olacak. Bu kişilerin tesettür giyim konseptine uygun olması ve kadın olması çok daha iyi olacaktır. Sonuçta satış yapacağınız kişiler kadınlar olacağı için onların dilinden anlayan kişiler olması gerekmekte. Bu noktaya mutlaka dikkat edin. Müşteriler eşarp alırken veya ferace, pardesü vs. alırken yorumlara, fikirlere ihtiyaç duyarlar bu fikirleri de en iyi kadın çalışanlar verebilir.

İnstagram Sayfası Mutlaka Açın!

İnstagram sayfası mutlaka açın

Tesettür giyim – eşarp satış sektöründe sosyal medyanın gücünü sonuna kadar kullanın. Bugün çoğu tesettürlü insan sosyal medya olarak İnstagram kullanmakta. Onları yakalayabilmek ve ürünlerinizi onlara sunabilmek için bir İnstagram sayfası açmalısınız. Açtığınız İnstagram hesabından da satış yaparak Türkiye’nin her noktasına ürün satabilirsiniz. Bu işin neticesinde cironuzu arttırabilir ve kısa süre içerisinde tesettür giyim sektöründen karlar elde edebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: İnstagram Butiği Nasıl Açılır – İnstagram’da Satış Yapmak

Ne Kadar Kazanırım ?

ne kadar kazanırım

Net bir rakam vermek pek mümkün değil. Ancak tesettür giyim – eşarp satış sektörü oldukça karlı bir sektördür. Ülkemizde son 5 yılda bu sektör oldukça popülerleşti. Eskiden tesettür modası pek çalışmıyordu ama artık öyle değil. Tesettürlü kadınlar için çok fazla çeşitlilikte ürünler üretiliyor. Siz de ürün çeşitliliğinizi arttırarak bol bol satış yapabilirsiniz.

Şimdiden tesettür giyim mağazası açmak isteyenlere başarılar dileriz. Kaliteli ve düzgün bir çalışma ile bu işten para kazanmamanız imkansız. Haydi kolay gelsin…

Tesettür Giyim Bayiliği ve Franchise Veren Firmalar! 2022 isim hakkı ücretleri ne kadar, nasıl açılır?

Armanda Eşarp Bayilik Alma Şartları: 2022 Franchise Bedeli Ne Kadar? Armanda Bayiliği Nasıl Alınır?

Aker bayilik şartları nelerdir? 2022 franchise bedeli ne kadar? İsim hakkı nasıl alınır?

Armine bayilik şartları nelerdir? 2022 franchise bedeli ne kadar? Bayiliği nasıl alınır?

Silk Home Bayilik Ücreti Ne kadar? Nasıl alınır – Şartları neler?

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz