Outlook Hesap Silme 2023 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Outlook hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız, hesap silme işlemleriniz için gerekli adımları yazımızda bulabilirsiniz. Tek tek yapılması gereken işlemlere yer verdiğimiz yazımız ile Outlook hesap silme işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

OUTLOOK HESABI SİLME ADIMLARI

 1. Outlook hesap silme işlemi ile Microsoft’a bağlı olarak kullanım sağladığınız diğer servislere erişim sağlayamayacağınızı belirtmek isteriz.
 2. Outlook hesabınızda yer alan önemli bilgilerinizi mutlaka yedekleyiniz.
 3. Hesap silme işlemi ile sahip olduğunuz tüm veriler kalıcı olarak silinecektir.
 4. Outlook hesap silme işlemine başlamak için https://login.microsoft.com/consumers/fido/get?mkt=TR-TR&lc=1055&uiflavor=web linki tıklayınız.
 5. Linkin sizi yönlendireceği sayfada yer alan, Outlook kullanıcı bilgilerinizi ilgili alanlara girerek, giriş işlemini tamamlayanız.
 6. Silmek istediğiniz hesaba ait bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra Microsoft, size yeni bir ekran açacaktır.
 7. Bu ekrana, sisteme kaydetmiş olduğunuz ikici e-posta adresinizi ya da kayıtlı cep telefonu numaranızı yazınız ve ‘kod gönder’ butonuna basınız.
 8. Belirttiğiniz iletişim kanalı ile gelen kodu, yeni açılan ekrana giriniz ve devam ediniz.
 9. Giriş işlemlerinden sonra karşınıza gelen ekranda yer alan ‘Microsoft hesabı’ bölümünden ‘ayarlar’ menüsü göreceksiniz.
 10. ‘Ayarlar’ menüsünde yer alan ‘Microsoft hesabınızı kapatma veya silme’ sekmesini tıklayınız.
 11. Bu kısımda sizlere Outlook hesabınızı silmeden önce yapmak isteyebileceğiniz işlemlerin aktarıldığı bir metin sunulur.
 12. Bu metin altında yer alan ‘next’ butonuna basınız.
 13. Outlook hesabınızı silmek için kabul etmeniz gereken şartların olduğu sayfa karşına gelecektir.
 14. Tüm maddelerin sol kısmında yer alan kutuları işaretleyiniz ve en alt kısımda hesabı neden kapatmak istediğinize dair seçeneklerin yer aldığı bölümden size uygun şıkkı seçiniz.
 15. Sayfanın en alt kısmında bulunan ‘mark account for closure’ (hesabı kapatılmak üzere işaretle) butonunu tıklayınız.
 16. Son adımdan sonra karşınıza Microsoft’un hesabınızı sileceği tarihi belirttiği bir ekran gelecektir. Bu ekranın en altı kısmında yer alan ‘done’ butonuna basınız ve hesap silme işleminizi tamamlayınız.

OUTLOOK TELEFONDAN HESAP SİLME LİNKİ

Yukarıda yer alan tüm adımları, bilgisayarlarını aracılığı ile gerçekleştirerek kısa bir süre içerisinde hesap silme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Outlook telefondan hesap silme linki  https://login.microsoft.com/consumers/fido/get?mkt=TR-TR&lc=1055&uiflavor=web kullanımı ile telefonlarınızdan da tüm işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz