Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır? Popüler sosyal medya hesaplarından para kazanma

Sosyal medyaya günde ne kadar saat ayırıyorsunuz ? Instagram, Twitter, Youtube derken saatlerinizi tükettiğinizi biliyoruz. Bu nedenle olsa gerek ki sosyal medyadan nasıl para kazanılır sorusunu soruyorsunuz. Telaşlanmayın Ek İş Ajandası olarak sizlere sosyal medyadan nasıl para kazanılabileceğini anlatıyoruz. Yazımızdaki yollar sayesinde sosyal medya üzerinden para kazanabilir ve sosyal medyada öldürdüğünüz vakitleri kazanca dönüştürebilirsiniz.

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır?

sosyal medyadan para kazanma

Sosyal medyadan para kazanmanız için öncelikle yüksek sayıda takipçiye sahip olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için de insanların ilgisini çekecek şeyler üzerine yoğunlaşmalı ve belli bir hedef doğrultusunda takipçi kasmalısınız. Takipçi kasmak için ilk yapmanız gereken şey hangi platform sorusuna cevap aramaktır. İnstagram, Twitter, Youtube, Twitch hangisini seçersiniz ?

Kısa sürede takipçi kazanabilmek için en ideal platform şu sıralar Instagram gibi gözüküyor. Ülkemizde en yoğun kullanılan sosyal medya sitelerinin başında gelmesi kısa sürede bol miktarda takipçi edinebilmenize olanak sağlıyor.

Bu yüzden biz yazımızda Instagram’a yoğunlaşacağız ve bu platforma yönelik fikirler vereceğiz. Ancak bu fikirler sadece Instagram’da geçerli olmayacaktır, diğer sosyal medya platformlarında da bu yolları izleyerek takipçi kazanabilirsiniz. Takipçileri paraya dönüştürmek ise her platformda aynı şekilde oluyor; reklam ve sponsorluk anlaşmaları ile.

Instagram’da Nasıl Takipçi Kasılır?

instagramda nasıl takipçi kasılır

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır sorusunu soranlar için başlıca tavsiyemizin Instagram’a yoğunlaşmak olduğunu belirtmiştik. Instagram’da kısa sürede çok sayıda takipçi edinebilmek mümkün.

Bunun için ilk başta hedef kitlenizi tespit edip onlara yönelik çalışmalar yapmalısınız. Örneğin şu sıralar sosyal medyada en çok tutulan sayfalar Troll Futbol capslerinin paylaşıldığı sayfalardır. Biraz Photoshop yeteneğiniz varsa ve futbol ile aranız iyiyse Türkiye Futbol Ligi üzerine komik capsler paylaşarak kısa sürede binlerce takipçiye ulaşabilirsiniz.

Bir diğer sayfa önerimiz ise gündemde olan olayların paylaşıldığı video haber tarzı paylaşımların olduğu sayfa açmaktır. Ülkemizin gündemi biliyorsunuz ki çok hızlı. Her hafta sosyal medyada onlarca fenomen haline gelen siyasi içerikli röportajlar ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde çekilen sokak röportajlarında “laiklik elden gidiyor” diyen amca hatırlarsanız bir anda viral olmuş ve onlarca Instagram sayfasında paylaşılmaya başlanmıştı. İşte yapmanız gereken bu tarz viral olacak paylaşımları yakalamak ve sayfanızda paylaşmaktır. Kısa süre içerisinde binlerce takipçi toplayabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bir diğer hızlı büyüyecek sayfa önerimiz ise komik videoların paylaşıldığı sayfadır. Bu tip bir sayfa açıp düzenli paylaşımlar yaparak sayfanızı kısa sürede büyütebilir ve on binlerce takipçi kazanabilirsiniz. Tabii bu işte de gündemi yakından takip etmeli ve patlayacağını düşündüğünüz videoları hemen sayfanızda paylaşmalısınız.

Instagram sayfanızı büyütebilmek, bol takipçi kazanabilmek için 3-6 ay arası yoğun çalışmalar yapmalısınız. Bu süre zarfından az takipçiye sahip olmak sizi yıldırmamalı ve başarana kadar devam etmelisiniz. Bir kaç günde hemen 100 bin takipçili Instagram sahibi olamazsınız. Haa olursunuz aslında bot takipçiler ile ancak size bir faydası olmaz bu durumun 🙂 %100 gerçek takipçi kazanmalısınız.

Takipçilerim Çoğaldı Nasıl Para Kazanırım?

takipçilerim çoğaldı nasıl para kazanırım

Instagram’da belli bir takipçi seviyesine ulaştıktan sonra artık reklam ve sponsorluk alma vaktiniz gelmiş demektir. Bunun için Instagram sayfanızın hakkında kısmına “Reklam ve İşbirliği için DM” yazmanız yeterli olacaktır. Eğer sayfanıza reklam vermek isteyen bir şirket, kişi olursa size DM yoluyla ulaşacak ve reklam vermek istediğini belirtecektir. Sosyal medyadan kazanç elde etmek çoğunlukla bu tarz sponsorluk reklamları ile yürümektedir.

Reklam verenler size ulaşmazsa siz onlara ulaşarak sayfanıza reklam vermek isteyip istemediklerini sorabilirsiniz. Örneğin troll futbol capslerinin paylaşıldığı sayfayı takip eden kişiler futbolu seven kişilerdir. Bu noktada siz futbol ile ilgili ürün, forma vs. satışı yapan kişilere ulaşıp sayfanıza reklam verme yönünde telkinde bulunabilirsiniz.

Yani illa reklamvereni bekleyeceksiniz diye bir şey yok siz de kendi kendinize reklam verecek kişileri arayabilirsiniz.

Umuyoruz sosyal medyadan nasıl para kazanılır sorunuza cevap verebilmişizdir. Yazımızdan faydalanabildiyseniz ne mutlu bize. Aklınıza takılan şeyler varsa sormaktan çekinmeyin. Aşağıdaki yorumlar kısmından bize sorularınızı iletebilirsiniz. Yine “Instagram’da şöyle bir sayfa açma fikrim var, bu sayfa sizce büyür mü, bu sayfadan para kazanılır mı ?” gibi sorularınızı da bekliyoruz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz