Migros Franchise Bedeli ve Bayilik Alma Şartları! 2023’de bayilik veriyor mu?

Market kurmaya karar vermiş olan kişilerin bayilik seçeneği ararken akıllarına gelen ilk şeylerden birisi Migros bayilik veriyor mu ve veriyorsa bayilik ücreti ne kadardır oluyor. Perakende satış sektörünün en güçlü firmalarından birisi olması nedeniyle Migros’dan bayilik almak isteyen pek çok girişimci var. Uzun yıllardır perakende satış sektöründe elde ettiği tecrübe ve marka algısının güçlü olmasından dolayı Migros’a talep hayli yoğun.

Temelleri 1954 yılında kadar uzanan Migros, o dönemki İstanbul Belediyesi’nin İsviçre’de bir benzeri bulunan ucuz satış yapan süpermarket konseptinde bir mağaza kurulmasına karar vermesiyle ortaya çıkmıştır. Bu karar ile birlikte Migros süpermarket sektöründe faaliyete başlar ve kısa sürede halkın yoğun ilgisiyle karşılaşır. Günümüzde Migros Ticaret A.Ş. adıyla Borsa İstanbul’a açık olan şirketin hisse kodu MGROS’dur. Halka arz ile birlikte sermaye gücünü yükselten Migros hızla yeni şubeler açmış ve 2019 yılı itibarıyla 2040 mağazaya ulaşmıştır. Dev bir süpermarkete dönüşen Migros bayilik veriyor mu en çok merak edilen konulardandır.

Migros Bayilik Veriyor Mu?

Migros bayilik veriyor mu

Hızlı şubeleşme aşamasında Türkiye’nin bir çok noktasında mağaza kurma imkanını yakalayan Migros, bu yol ile müşteri potansiyelini ve perakende satış miktarını artırmıştır. Halk tarafından yoğun ilgi gören Migros mağazaları hesaplı ve kaliteli ürünleri ile gıda alanında en başarılı süpermarket zincirlerinden birisi olmuştur. Firmanın yaygın mağaza ağına sahip olması girişimcileri acaba Migros bayilik veriyor mu sorusuna yanıt bulmaya sevk etmiştir

Biz de bu soruya cevap bulmak için Migros şirketini detaylı olarak inceledik ve Migros bayiliği hakkında bilgiler topladık. Şirketin açıklamasına göre Migros hiç bir şekilde bayilik – franchise sistemi kullanmamaktır. Bu güne kadar açılan tüm Migros mağazaları Migros Ticaret A.Ş’nin kendi ekipleri tarafından kurulmuş ve işletilmiştir.

Bu karar girişimcileri üzse de bu noktada yapılabilecek bir şey yoktur. Dışarıdan hiç bir kimse Migros’un isim hakkı kullanımını alamaz ve kendi Migros mağazasını açamaz. Şirket uzun süredir bu politikayı benimsemiştir ve bu sayede mağazalarındaki kaliteyi korumayı başarmıştır.

Migros’a Kiralık Dükkan Önerisi Yapın

Migros kiralık dükkan önerisi

Migros bayilik alma imkanınız yok fakat boşta duran bir dükkanınız varsa bunu Migros’a önerebilirsiniz. Eğer Migros öneri yaptığınız lokasyonda bir mağaza kurmayı düşünmekteyse, sizin dükkanınızı değerlendirmek isteyebilir. Bu durumda siz Migros gibi kurumsal ve güvenilir bir şirketten kira geliri elde edebilirsiniz.

Migros’a kiralık yer önerisi yapmak için alttaki linke tıklayıp dükkanınızın bilgilerini firmaya gönderebilirsiniz;

Migros Kiralık Dükkan Öneri formu

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz