Kanada’da Evlere İş Veren Firmalar! Evden Para Kazanmanın Yolları ve Paketleme, İnternet İşleri

Kanada’da evlere iş veren şirketler ile para kazanmak oldukça kolay hale gelmektedir. Ev hanımlarının ve öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bu işler, evden rahat bir şekilde yapılmaktadır.

Eve iş veren firmalar ile iletişime geçilerek yapılan bu işler birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Paketleme ve internet üzerinden yapılacak işler ile kolaylıkla paranın kazanıldığı bu işler, birçok kişi için gelir ya da ek gelir sağlamaktadır.

Kanada’da Yapılacak Paketleme İşleri

Kanada’da yapılacak paketleme, genellikle giyim sektörü üzerinden sağlanmaktadır. Geçimin sağlanması ya da ek gelir seçeneği olarak Kanada’da yaşayan kişilere katkı sağlayan giyim sektörü, birçok kişi tarafından yapılmaktadır.

Giyim firmalarından alınan işlerin başında gelen çorap paketleme, Kanada’da da olduğu gibi birçok ülkede oldukça yoğun ilgi görmektedir. Çorap ve çorap paketlerini gönderen firmalar sayesinde evden kolaylıkla yapılmaktadır.

Kanada’da Evde Yapılacak İnternet İşleri

Kanada’da evden internet işleri ile para kazanmak mümkündür. Kanada’nın ve Dünya’nın birçok yerinde çok fazlaca yaygın olan internet sayesinde, internet üzerinden para kazanılmaktadır.

Eve iş veren firmalar ile iletişime geçilerek Advertorial içerikler yayınlamak bu işlerin en başında yerini almaktadır. Belli bir ürünü ya da hizmet hakkındaki bilgilerin dolaylı olarak anlatıldığı Advertorial içerikler, Kanada’da yapılan işlerin başında gelmektedir.

Evden makale yazmak, banner reklam alma, satış ortaklığı yapmak, Google adsense, backlink satışı yapmak ve e-Ticaret yaparak Kanada’da internet üzerinden para kazanmak kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Kanada’da Öğrenciler Hangi İşle Para Kazabilir?

Kanada’da bulunan öğrenciler yüksek eğitim kurumlarına başlamalarıyla birlikte herhangi bir alan ya da branşta çalışma hakkı kazanmaktadırlar. Böylelikle sosyal güvenlik sistemine dahil olabilmektedirler.

Kanada’da öğrenciyken çalışmak son derece sık görülen bir durumdur. Yasal haftalık çalışma süresi bir yıl üzerinden ortalama 35 saattir. Yasalar yabancı öğrencilerin yılda 964 saat çalışmalarına olanak tanır.

Bu da hafta içinde yarı zamanlı bir çalışma (haftada 17.5 saat) ve 3 aylık bir dönem için (aralıksız veya değil) tam zamanlı bir çalışmaya karşılık gelmektedir. Öğrenci daha fazla saat çalışabilir: 20-25 saat. Böylelikle kolay ve hızlı bir şekilde öğrenciler para kazanabilmektedirler.

Kanada’da Bulunan İş Siteleri

Kanada’da yer alan iş bulma siteleri iş arayanlar için bir kolaylık sağlamaktadır. Aşağıdaki listede en popüler iki seçenek yer almaktadır:

 • Job Bank Canada
 • LinkedIn

Özellikle Job Bank Canada üzerinden istediğiniz eyalet ve meslek grubuna uygun ilan bulmanız mümkündür. Başvuru yapıp, iş anlaşmasını yapmış olsanız dahi Kanada’daki işletmenin göndereceği davet mektubuyla vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Kimler Kanada İş İlanlarına Başvuru Yapabilir?

Kanada’da iş ilanlarına başvuru işlemleri herkes tarafından gerçekleştirebilir. Ancak kabul ve işe alınma süreci tamamen kişi ile işletme arasındadır. Bu durumda sektörlere bağlı olarak oldukça farklılık gösterir.

Kanada iş imkanlarından yararlanmak istiyorsanız bazı işlerde orta seviye diğer işlerde ileri seviye İngilizce bilmek zorundasınız. Ancak bu durum birçok mesleğe göre farklılık göstermektedir.

Bazı sektörlerde dil bilgisine ihtiyaç oldukça yüksekken, bazılarında gerek bile kalmayabilir. İş bulma ve işe alınma süreçleri tamamen kişiye özeldir.

Kanada’da Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Kanada’da yapılacak işler evden yapılacak işlere göre daha fazla bulunmaktadır. Eve iş veren firmalar haricinde İsteğe bağlı olarak aşağıda belirtilen iş imkânları tercih edilebilmektedir.

 • Bankacılık ve sigortacılık firmalarında çalışmak,
 • Gıda toptan üretimi,
 • Restorancılık,
 • Turizm hizmetleri,
 • Ev temizlik ve tamirat işleri,
 • Çamaşır makinası, buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi cihazların bakımı ve tamiratı,
 • İkinci el araba alım satımı,
 • Emlak danışmanlığı,
 • Yaşlı bakım hizmetleri,
 • Sağlık turizmi gibi işler Kanada’da oldukça rağbet gören iş grubunda yer almaktadır.
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz