Ev Hanımlarına 2023’de Çok Para Kazandıracak 3 İş Fikiri

Geçim sıkıntısının artması nedeniyle bir çok kişi hayat standartlarının düşmesini önlemek için bazı şeyler yapmaya çalışmakta. Market, giyim alışverişi fiyatlarının çok fazla artması nedeniyle insanlar bunlara yetişememeye başladı. Hal böyle olunca da bir çok kişi evde ek iş yapmak ve ek gelir elde etmek için yollar aramaya koyuldu. Daha çok internet üzerinden aranan evde ek iş fırsatlarında en çok aramayı yapan kişiler ev hanımları olarak öne çıkıyor. Biz de bu duruma sitemizde sık sık yer veriyoruz. Bu yazımıda da ev hanımlarına çok para kazandıracak 3 iş fikiri sunuyoruz. Bu 3 iş fikiri ile ev hanımları çok yüksek kazançlar elde ederek ev ekonomisine büyük katkılar sağlayabilirsiniz. Gelin şimdi bu 3 iş fikirine göz atalım ve ev hanımlarımıza iş fırsatları sunalım.

Gün 24 saat ve ev hanımlarının çoğu bu günü boş geçiriyor. Ev işlerini hallettikten sonra pembe diziler, evlendirme programları vs. ile vakit öldüren ev hanımları bu duruma son vermek istiyorsa çok doğru bir noktadadır. Şimdi çalışmaya başlamak için aşağıdaki 3 iş fikirinden yararlanabilirsiniz.

Evde Mantı Yapıp Satın

mantı yapma işi

Ev hanımlarına en uygun işlerden birisi olan evde mantı yapma işi yüksek kazanç getirili bir iştir. Bu işi yapacak olan ev hanımları zaten bu işte tecrübelidir. Eğer ben çok iyi Kayseri mantısı yaparım, yaptığım mantılar çok lezzetli olur, elim beceriklidir diyorsanız bu iş ile mükemmel paralar kazanabilirsiniz. Lokantalar ve restoranlarda en fazla tüketilen yemeklerden olan Kayseri mantısı ile ev hanımları evde çılgın paralar kazanabilir. Sitemizde bu konu hakkında daha önceden yazı yazmış ve bu işin detaylarını anlatmıştık.

Evde Erişte Yapın Kurutun Ve Satın

erişte yapma işi

Bir diğer iş modelimiz olan evde erişte yapma işi mantık olarak tamamen evde mantı yapma işine benzemektedir. Bu iş için de gerekli olan şey becerikli eller ve mutfakta başarıdır. Yaptığınız erişteleri ince kıyım usulü yapın, kurutun ve çevredeki yemek üzerine kurulu olan işletmelere satın. Ya da yaptığınız erişteleri kilogramlık olarak paketleyip kendiniz bir yere tezgah açın ve satın. Bu konuda daha önceden sitemizde yazı yazmıştık.

Evde Sarma Sarıp Satın

sarma yapma işi

Lezzetli bir yaprak sarmasını kim yemek istemez ki ? Ama artık kendiniz için sarma sarmayı bırakmalı ve restoran, lokantalara yaprak sarma satışı işine başlamalısınız. Bir çok restoran ve kafe sarma tedarik etmek için dışarıdan alım yapıyor. O zeytinyağlı sarmaları niye siz sarmayasınızki ? Hem de bu şekilde paraya para demeyeceksiniz, cebinize aylık 1000-2000 TL gibi rakamlar girecek.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz