Steam’den Para Kazanılabilecek Oyunlar Nelerdir? (Dota2, CS, LoL, Knight, Depth, Team Fortress)

Dota 2 oynayarak Steam üzerinden para kazanmak isteyen oyuncuların, para kazanabilmek için izleyebilecekleri birçok yolları bulunmaktadır. Dota 2 oynayarak para kazanmak isteyen kişiler; oyun içi itemları satarak para kazanabilmektedirler. Bu satışı Steam üzerinden yapmaları durumunda, Steam %10 komisyon almaktadır.

Dota 2 Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Dota 2 ile para kazanabilmenin mümkün olmasının nedeni; dünya oyun sektöründe Dota 2’nin oldukça önemli bir yere sahip olmasıdır. Beceri, sabır ve takım ruhu gerektiren bir oyundur. Steam pazarındaki oyunların dağılımlarına bakıldığında da; Dota 2 eşyalarının ağırlıklı olarak satışta olduğu görülmektedir. Dota 2 ile kazanılabilecek olan net bir tutar bulunmamaktadır.

Kişinin izlediği yönteme göre alabileceği para değişiklik göstermektedir. Oyun içerisinde satışa sunulan kutulardan en küçüğünü almak için bile 20 doların gözden çıkartılması gereklidir. Ayrıca oyun içerisindeki bir itemın 200 dolara kadar satışa çıkartılabilmesi mümkündür. En iyi 100 veya 200 oyuncu arasına girilmesi durumunda, oyun için düzenlenmiş olan turnuvalara katılabilmek de mümkün olmaktadır. Son yapılan dünya turnuvasında şampiyon olan takıma ise; toplamda 5 milyon dolara yakın bir ücret verilmiştir. Sadece Steam üzerinden satış yaparak para kazanmak isteyenler ise; aylık 300 dolara kadar bir para kazanabilmektedirler.

Dota 2 İle Hangi Yöntemler İle Para Kazanılabilir?

Dota 2 ile para kazanabilmek için yapılabilecekler aşağıda verilmiştir:

 • Smurf hesap alım satımı yaparak para kazanmak mümkündür. Dota 2 için sıfırdan bir hesap açtıktan sonra en az 4k mmr bir hesap haline getirip, Dota 2 ile ilgili konuların konuşulduğu forumlarda satılabilmektedir.
 • Düşük mmr’a sahip oyuncuların hesaplarına boost yaparak Dpta 2’den para kazanabilmek mümkündür.
 • Item alım ve satımı yapılabilmektedir. Ucuza item aldıktan sonra daha pahalıya satılarak kar elde edilebilmektedir. Bunun için özellikle yabancı forumlardaki yabancı oyuncular ile iletişime geçilebilmektedir. Itemların ederleri dönem dönem değişiklik gösterebileceği için ucuza alınmış olan bir item elde bekletildiğinde, zamanla değerlenebilmektedir.
 • Bot hesaplar açtıktan sonra dergi alıp, dergi görevlerini de yaptıktan sonra ödül alabilmek mümkündür. Bu şekilde 1.000 TL harcama yaparak, 10.000 TL’ye kadar para kazanabilmek mümkün olmaktadır.

Steam Üzerinden Para Kazanılabilecek Oyunlar Nelerdir?

Steam ile para kazanılabilecek oyunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

 • Counter Strike Global Offensive ile oyundan düşen itemlar satıldığında; ileri seviyedeki oyuncular bir itemdan 1.000 dolara kadar kazanabilmektedirler. Steam üzerinden ücretli satılan bir oyundur. E-spor camiasına katılan oyuncuların ise profesyonel oyuncu olarak turnuvalardan da para kazanabilmesi mümkündür.
 • League of Legends oyuncularının e-spor lisansı almaları durumunda aylık 8.000 TL ile 12.000 TL arasında para kazanabilmeleri mümkün olmaktadır. Turnuvalarda derece alarak da para kazanabilmektedirler.
 • Dota 2 oynayarak para kazanmak isteyenlerin, günümüzde popülerliğini kaybetmeye başlamış olan fakat hala geniş bir kitle tarafından oynandığını göz önünde bulundurmaları gereklidir.
 • Knight Online; oldukça eski bir oyundur. Steam bu oyunu bünyesine dahil ettikten sonra da azalan oyuncu sayısı tekrar artmaya başlamıştır.
 • Playerunknown’s Battlegraunds; PUBG adı ile bilinen bir oyundur. Bir adaya iniş yaptıktan sonra adadaki herkesi öldüren oyuncu ödül kazanmaktadır. Bu ödüller Steam üzerinden satılarak para kazanılabilmektedir.
 • DEPTH, son dönemlerde popüler olan ve hızlı bir yükseliş yaşayan steam oyunudur.
 • H1Z1, zombilerle savaşılan bir oyundur. Bu oyundan kazanılan kutu ve kasalardan değerli olanları 2.000 dolar ile 3.000 dolar arasında bir tutara satabilmek mümkündür.
 • 2003 yılında piyasaya sürülen Rust oyunu, zeka kullanılarak oynanması gereken bir oyundur. 300 dolara kadar eşya satarak para kazanılabilmektedir.
 • Team Fortress 2, 3-4 kişilik takımlar ile oynanmaktadır ve oyunda başarıya ulaşan takımlar yüksek meblağlarda para kazanabilmektedirler.

Twitch Yayınları İle Para Kazanılır Mı?

Twitch ile para kazanmak isteyen oyuncular; online oyun oynayarak ve oynadıkları oyunları Twitch üzerinden yaptıkları yayınlar ile abonelerine izleterek para kazanabilmektedirler. Twitch yayıncısının kanalına abone olabilmek için 5 doların verilmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılan yayını beğenen aboneler de bağış adı altında para göndermektedirler. Twitch üzerinden yayın yapan bir oyuncunun çok fazla izleyicisinin olması durumunda; hem abonelerinin bağışları ile para kazanabilmektedir hem de sponsorluk anlaşması ile para kazanabilmesi mümkündür.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak İçin İzlenebilecek Yöntemler Nelerdir?

Oyuncuların para kazanma yolları şunlardır:

 • Oyunun içerisinden kazanılabilecek olan sanal eşya veya altını satarak gerçek para elde edebilmek mümkündür.
 • E-spor turnuvalarına katılarak oynanan oyundan para kazanılabilmektedir. Dota 2 oynayarak para kazanmak isteyen oyuncuların özellikle turnuvalara katılması tavsiye edilmektedir. Çünkü turnuvaların kazananlarına oldukça yüksek meblağlar verilmektedir.
 • Oyun testçisi olarak para kazanmak isteyenler; daha piyasaya sürülmemiş olan oyunları test etmek amacı ile oynayarak para kazanabilmektedir. Bu noktada amaç oyunu oynayarak, oyunda bulunan hataların tespit edilmesi, bu hataların rapor edilmesi ve oyunu daha iyi hale getirmektir.
 • Oyunlar ile ilgili stratejileri diğer oyuncular ile paylaşarak, hatta bu bilgi birikimlerini e-kitap haline getirerek para kazanabilmek mümkündür.
 • Oyunlar hakkında hem oyunların oynanış şekillerini açıklayan hem de diğer oyuncuların ilgisini çekebilecek videolar hazırlayarak para kazanılabilmektedir.
 • Geliştirilmiş olan bir oyun hesabını satarak para kazanmak mümkündür.
 • Oyun içinde canlı yayın yapan oyuncular, yayın başına para kazanabilmektedirler.
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz