Home Ofis Olarak Yapılabilecek İşler nelerdir? Remote çalışarak para kazanma yolları

Ev konforunda oturduğunuz yerden çalışmak istiyor musunuz ? Büyük şehirlerde sabah iş trafiğinden sıkıldınız mı ? Kış aylarında soğuk havalarda işe giderken donuyor musunuz ? O halde artık yavaş yavaş home office olarak çalışmanızın zamanı gelmiş demektir. Bilginizi paraya dönüştürebileceğiniz bazı yeteneklere sahipseniz hiç işe, ofise, plazaya gitmeden home ofis olarak çalışabilirsiniz. Bu yazımızda home ofis olarak yapılabilecek işler nelerdir, hangi işler home ofis yapılarak para kazanılabilir onları anlatacağız.

Grafik Tasarım Yapmak

grafik tasarım yapmak

Adobe Photoshop vs. gibi programlarda belirli bir tecrübeniz varsa ev rahatlığında tasarım yaparak para kazanabilirsiniz. Bir çok reklam firması, ajans, web site sahipleri ile çalışarak onların ihtiyaçları olan şeyleri tasarlamanız sizlere bol bol para olarak geri dönecektir. Bu işi yapmanız için ihtiyacınızı olan şeyler bilgisayar ve internet bağlantısı. İşinizi evinize sokup, masanıza kurularak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarımı Yapmak

web site tasarımı yapmak

HTML/CSS gibi web tasarım dillerini biliyorsanız home ofis olarak çalışabilirsiniz. Bir çok işletmenin kaliteli bir web sitesi tasarımına ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. Bu alandaki yeteneklerinize güveniyorsanız web tasarımı yaparak iyi gelirler elde edebilirsiniz. Web tasarım işlerini nereden bulacağım ? Kapı kapı iş mi arayacağız diyorsanız hiç dert etmeyin. İnternet üzerinde freelance iş bulamaya yarayan bir çok sitede home office işler bulabilirsiniz. Upwork, Freelancer.com gibi 2 yabancı siteyi kullanabilirsiniz. Buralardan bulacağınız web tasarım işlerini yaparak bol bol para kazanabilirsiniz. Üstelik tüm kazancınız USD ve EUR olacağı için TL’nin dövizlere karşı değer kaybetmesinden de etkilenmezsiniz!

Makale Yazarlığı Yapmak

makale yazarlığı yapmak

Kaleminize ve bilginize güveniyorsanız home ofis makale yazarlığı yapabilirsiniz. Bu iş sayesinde para kazanan pek çok kişi var. Evinizde bilgisayarınızı açıyorsunuz ve çay kahve eşliğinde makalenizi yazıyorsunuz. Peki hangi konularda makale yazacağız diye sorabilirsiniz. Size iş veren kişinin istediği konularda makaleler yazacaksınız. Bu tarz işleri bulabilmek için web sitesi, blog sahiplerinin olduğu webmaster forumlarında takılmanız gerekmekte. Bulacağınız makale yazma işlerinde genellikle 100 kelime için 1.5 TL ücret alırsınız. Küçük bir rakam gibi görünse de acil paraya ihtiyacınız var ise yapılabilecek bir iş.

BUNU DA OKUYUN: Evde Makale Yazarak Para Kazanma [Öğrenciler İçin]

Çevirmenlik Yapın

çevirmenlik yapın

Bir yabancı dilde yetkinliğiniz var ise bunu avantaja çevirerek home ofis çevirmenlik yapabilirsiniz. İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi popüler dilleri biliyorsanız yapmanız gereken çeviri yapacak kişiler ile iletişim kurarak onlardan iş almaktır. Çeviri işlerinde genellikle kazançlar yüksektir. Bir iş gününde dahi çok büyük paralar kazanabilirsiniz. Profesyonel çeviri hizmeti almak isteyen kişileri bulabilmek için yine Upwork, Freelancer.com gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Özel Ders Verin

özel ders verin

Ülkemizde en karlı sektörlerden birisi olan eğitim sektöründe de home ofis olarak çalışabilirsiniz. Özellikle Lise seviyesi sayısal derslerde bilginizi, beceriniz yüksek ise bu iş ile çok büyük paralar kazanabileceksiniz. Yapmanız gereken Lise son sınıftaki TYT-YKS gibi sınavlara hazırlanan gençlere evinizde ders vermektir. Bugün bir Matematik hocası 1 saatlik ders için 50-100 TL arası bir ücret talep ediyor. Ev rahatlığınızda yapabileceğiniz bu iş ile kısa zamanda çok para kazanacaksınız. Özel ders almak isteyen müşteriler bulmak için Sahibinden, Letgo gibi sitelerde ilan vermeniz yeterlidir. Ondan sonra gelsin paralar.

Görüldüğü üzere home ofis olarak yapılabilecek işler genellikle internet ve bilgisayar ile ilintili işlerden oluşmakta. Bu gibi yetenekleriniz varsa evinizden mis gibi çalışarak para kazanmanız çok kolay. Bu konu hakkında bizlere sormak istediğiniz sorular veya home ofis olarak şu işte yapılır diyorsanız bizlere aşağıdaki yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra home ofis olarak çalışacak kişilere başarılar ve bol kazançlar dileriz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz