3D Yazıcı ile Para Kazanmak! Neler yapılıp satılabilir? Hangi tasarımlar çizilebilir?

3D yazıcınız varsa veya 3D yazıcı almayı düşünüyorsanız yazıcının oluşturduğu baskıları insanların hizmetine sunabilir ve para kazanabilirsiniz. Sizler de 3D Yazıcı ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle buna uygun olacak şekilde 3D yazıcı elde etmelisiniz.

Peki bu yazıcıları neye göre belirlerim diyorsanız az sorun yaratan ve daha düşük maliyete sahip yazıcıları tercih edebilirsiniz. Yeni çıkan yazıcılardan bir tanesini tercih ederseniz içerisinde bulunan yeni özellikler sayesinde müşterilerinize diğer 3D yazıcılarına kıyasla daha hızlı ve sıkıntısız hizmetler sağlayabilirsiniz.

Üç boyutlu yazıcı sayesinde hayalinizdeki bir projeyi tasarlayıp basabilirsiniz ve bunu çoğaltarak seri üretim haline getirebilir, müşterilerinize sunabilirsiniz. Aynı zamanda bastığınız ürünleri hediyelik dükkanı olan müşterilere parakende olarak satışını gerçekleştirebilir iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

3D Yazıcı Nedir? Nasıl Para kazanılır?

Son yıllarda mutlaka herkesin duyduğu üç boyutlu yazıcılar, insan gücüyle yapılabilecek veya araçlar ile yapılabilecek nesnelerin üretilmesini sağlar ve bunların satışı gerçekleşir. Örneğin bilgisayarda beğendiğiniz herhangi bir modeli veya aklınızda bulunan bir modelin çizimini yapıp ya da beğendiğiniz başka bir modelin çizimini 3D olarak elinize almak istiyorsunuz; sonrasında makinada bulunan baskı ayarlarına göre baskının gerçekleşmesi beklenir.

Yazıcının filamentinin içerisindeki maddenin erimesi ve sonrasında model gerçekleşirken katılaşır ve istenilen ürün ortaya çıkar. 3D Yazıcı is Fikirleri öğrenmek istiyorum diyorsanız aklınıza gelebilecek birçok ürünü tasarlayıp basabilirsiniz. Örneğin telefon tutacağı, dekorasyon eşyaları, ufak objeler, üç boyutlu harita, kolye takı vs. aklınıza gelebilecek birçok şey!

3D Yazıcı ile basılabilecek şeyler sipariş almaya başladığınız taktirde müşterilerin üç boyutlu fotoğraflarını da basabilir giderinize göre belirleyeceğiniz bir fiyata satışa sunabilirsiniz.

3D Yazıcı ile Tasarım Yaparak Para Kazanmanın En İyi Yolu

Piyasada 2 bin TL gibi bir ücrete sahip 3D yazıcı ile insanlar istedikleri ürünü çizerek ya da hazır olarak basabiliyor. Basılan bu ürünler dileğe göre renklendirilebiliyor ve ürünün hangi malzemeden olacağına da kişiler kendileri karar verebiliyorlar.

Sizler de 3D yazıcı ile tasarımlar gerçekleştirip satmak istiyorum diyorsanız 3d Yazıcı ile neler yapılıp satılabilir bundan bahsedelim. Örneğin; bir kuruma ait olan logoyu, kişiye özel fotoğrafları, hediyelik eşyaları, günlük hayatta insan işine yarayacak dekorasyon ürünlerini, ufak raf, kupa, saksı ya da daha önce olmayan fakat sizin yaratıp geliştirdiğiniz bir projeyi basarak satışa sunabilirsiniz.

Evde çalışmak istemiyorsanız ve 3D yazıcı dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle gerekli olan bütçeyi belirlemelisiniz. Dükkanda çalıştıracağınız eleman maaşları, vergiler, sigortalar, faturalar, adınızı duyurmak için yapacağınız reklamlar için birçok gideriniz olacak.

Müşterilerin dilekleri doğrultusunda basacağınız ürünleri orada satışa sunabilirsiniz. Aynı zamanda modelleme işinden anlayan ve kendine ait tasarımları bulunan müşterilerin tasarımlarını da basabilir bundan da gelir elde edebilirsiniz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz