ŞOK Franchise Bedeli ve Bayilik Alma Şartları! 2023’de bayilik veriyor mu?

İnsanların her zaman gıdaya ihtiyaç duyması nedeniyle marketçilik sektörü her geçen sene büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin artan nüfusuna bağlı olarak kişi başına gıda alımının istikrarlı olarak artması söz konusu .Geçmiş yıllarda tekil kişiler tarafından açılan bakkal dükkanları ve marketler günümüzde süpermarket zincirlerine yenilmiş durumda. Perakende satış sektöründe muazzam satış miktarları yakalayan firmalardan birisi de elbette Şok Marketler Ticaret A.Ş’dir. Girişimcilerin gözdelerinden olan Şok bayilik veriyor mu ? Şok bayilik ücreti nedir oldukça fazla merak ediliyor. Yazımızın içeriğinde bu konuya değineceğiz ve sizi Şok Marketler bayiliği hakkında bilgilendireceğiz.

1995 yılında Migros Ticaret A.Ş tarafından kurulan Şok Marketler, perakende satış sektöründe kısa zamanda başarıya ulaşmış ve mağaza sayısını artırmıştır. 2010 yılında 1254 mağaza sayısına ulaşan ŞOK bu tarihten sonra el değiştirmiş ve Migros Ticaret A.Ş çatısından çıkmıştır. Yeni şirket sahipleri ile birlikte büyüme stratejisi geliştiren Şok Marketler 2017 yılında 81 ilde toplamda 5.100 mağazaya ulaştı. Günümüzde dev bir süpermarket zincirine dönüşen Şok bayilik verir mi oldukça fazla merak edilmektedir. Bu konuya cevap bulmak için Ek İş Ajandası olarak detaylı bir araştırma yaptık.

ŞOK marketler zinciri 1995 yılında ülkemizde kurulmuştur. Ülkemizde 81 il ve birçok ilçede faaliyetlerini sürdüren mağazalar zincirinin günümüzde 24 dağıtım merkezi bulunmaktadır. Yaklaşık 25.000 çalışanı ile birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Müşterilerinin tüm temel ihtiyaçlarını kaliteli ve çoğunluğu yerli markalar ile sağlamaya çalışan firmanın büyümesi hızla devam etmektedir.

Şok market halka sağladığı uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri ile birçok markayı tekrar ekonomiye kazandırmaktadır. Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo gibi markaların ürünlerini nostaljik marka anlayışı ile ekonomiye tekrar kazandırmıştır. Herkes tarafından bir zamanlar sevilerek tüketilen birçok ürünü raflarında bulundurmaktadır.

ŞOK bayiliği almak isteyen kişiler ne yazık ki firmadan bayilik alamayacaktır. Bunun sebebi firmanın kalite ve marka güvenirliğinin düşmemesi adına bayilik vermiyor olmasıdır. Ülkemizde bayilik vermeyen ŞOK marketler zinciri elemanlarını özel eğitimlerde geçirerek gerekli hizmet anlayışını sağlamaktadır.

Takıştır Bayilik Şartları, Ücreti

ŞOK Bayilik Şartları Nelerdir?

ŞOK bayiliği şartları hakkında araştırma yapan kişiler firmanın bayilik vermediğini ve ülkemizde henüz bu hizmete geçmeyeceğini görecektir. Müşterileri için en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunan firmanın bayilik vermemesi kalite anlayışlarının zarara uğratılmaması sebebiyledir.

Firma bayilik vermezken kişileri tedarikçileri olarak ortak bir çalışma platformunda toplamaktadır. Firmaya tedarikçi olunabileceği gibi kiralık dükkânı olan kişilerde firma yetkilileri ile iletişime geçerek dükkanlarını firmaya kiraya verebilir. Firmanın mağaza açacağı konum, erişilebilirlik ve dükkân metrekaresi gibi birtakım şartları yerine getiren kişiler dükkanlarını firmaya kiraya verebilir.

 

Şok Bayilik Veriyor Mu?

Şok bayilik veriyor mu

5.100 gibi süpermarket sektörü için ciddi bir mağaza sayısına ulaşan Şok Marketleri, bu alanda BİM ve A101 ile birlikte en başarılı firmalardan birisidir. Türkiye’nin 81 ilinde de hizmet veren ŞOK girişimcilerden de oldukça fazla talep görüyor. Pek çok kimse şirkette bayilik almak ile ilgili isteklerde bulunuyor ve bayilik ücretini araştırıyor. Bu yüzden biz bu konuyu araştırdık ve ŞOK’un bayilik politikasını tespit ettik.

Resmi websitesi üzerinden bu konu hakkında açıklama yapan ŞOK bayilik vermediğini, franchise – franchising gibi uygulamalar ile mağaza açılışı gerçekleştirmediğini çok net olarak ifade etmiştir. Şirket bugüne kadar açılmış olan tüm ŞOK mağazalarını kendi bünyesindeki ekiplerce açmıştır. Dışarıdan hiç bir kimseye bayilik verilmemiş, isim hakkı kullanımı devredilmemiştir.

Bu açıklama girişimcilerin canını sıkmış olsa da ŞOK’un bu konudaki tutumu kesindir. Firma bayilik vermeyerek, tüm mağazalarını kendisi işletmekte ve bu sayede mağazalarında belli bir kaliteyi muhafaza etmektedir.

Tavuk Dünyası Bayilik Şartları, Ücreti

2020 ŞOK Franchise Bedeli Ne Kadar?

sok franchise ucreti

Firmanın ülkemizde Franchise sistemi yoktur. Bu sebeple firma hakkında 100.000 TL veya 200.000 TL Franchise veriyor demek doğru olmayacaktır. Firma ülkemizde ulusal markaları bir arada bulundurarak kaliteli bir hizmeti ayrıcalıklı fiyatlarla verdiği için bayilik ve Franchise sistemi ile bu kaliteyi bozmak istememektedir.

Firmanın dükkân seçimlerinde dikkat ettiği birtakım konular bulunmaktadır. Dükkanlarını ŞOK markete kiraya vermek isteyen kişiler https://www.sokmarket.com.tr/kiralik-yeriniz-mi-var linki üzerinden gerekli formu doldurarak başvurularını tamamlayabilir. Başvurusunu tamamlayan ve gönderen kişilere BİM yetkilileri tarafından en kısa sürede geri dönüş sağlanmaktadır. Firma kişilerin dükkanlarını olumlu görürse mağazasını açmak için belli süreli sözleşmeler imzalamaktadır.

Tek Balık Bayilik Şartları, Ücreti

ŞOK Bayiliği Nasıl Alınır?

ŞOK bayiliği almak için yatırımcılar müşteri destek ekibi ile iletişime geçmektedir. Fakat ŞOK marketler zinciri bayilik vermediği için ne yazık ki diledikleri gibi bir sonuca ulaşılamaz. Firmanın ülkemizde bayilik vermemesi ilerleyen zamanlarda değişebilir bir durum olarak bakılabilir. Bu konu hakkında henüz net bir bilgi olmadığı gibi yatırımcılar firmanın müdürlüklerinden detaylı bilgi talep edebilir. Firma ile iletişime geçilmek istendiğinde 0850 808 00 00 numaralı hat aranabilir. Ayrıca firmanın diğer iletişim kanalları takip edilebilir ve son gelişmelerden anında haberdar olunabilir. Firmanın Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube hesapları takip edilebilir.

Tudors Bayilik Şartları, Ücreti

ŞOK’un Kaç Tane Bayisi Var?

sok bayi ozellikleri

ŞOK bayi sayısı 1995 yılında kurulduğunda 13 mağaza ile faaliyetlerine başlamıştır. 2011 yılında 1.255 sayı ile 7 depoya ulaşan ŞOK marketler zinciri 2013 yılında 584 mağaza ile DİM mağaza zincirinde bulunan 18 mağazayı bünyesine katmıştır. 2016 yılında ŞOK market yeni konsepti ile sayısını 4.000’e yakın bir rakama yükseltmiştir. 2017 yılında ise 5.100’ü aşan mağaza sayısını 2018 yılında 6.364’e yükseltmiştir. ŞOK market 2017 yılında ‘‘Tıkla ve Gel Al’’ uygulaması ile müşterilerine hızlı ulaşılabilir bir market hizmeti sunmuştur. Günümüzde ŞOK market 7.000’i aşkın sayısı ile kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.

Zara Bayilik Şartları, Ücreti

ŞOK Bayilerinin Çalışma Saatleri

ŞOK market çalışma saatleri bölgelere ve ilçelere göre değişkenlik göstermekle birlikte sabah 09:00’da açılış yaparak akşam 21:00’da mesaisini bitirmektedir. Hafta sonu aynı şekilde çalışmalarına devam eden ŞOK market hafta içi saatlerinde olduğu gibi sabah 09:00’da açılarak akşam 21:00’da kapanmaktadır. ŞOK market özel günlerde veya resmî tatillerde değişken çalışma saatlerine sahip olabilir. Bölgelere göre saatler farklılık gösterebilir.

ŞOK’a Kiralık Dükkan Yeri Önerebilirsiniz

şok kiralık dükkan önerisi

ŞOK bayilik vermediği için üzülen girişimcileri biraz keyiflendirecek bir haberimiz var. Yeni mağaza kurmak için sık sık kiralık dükkan önerilerini değerlendiren ŞOK’a kiralık dükkan önerisi yapabilirsiniz. Eğer elinizde ŞOK Marketler’in kullanımına uygun bir dükkan yeri varsa bunu firmaya bildirebilirsiniz.

Dükkan yeriniz firmadan onay aldığı takdirde, mülkünüzde ŞOK Marketler’den kira geliri elde etme imkanına sahipsiniz. Kiralık dükkan yeri önerilerinizi aşağıdaki bağlantıdan firmaya göndermenizi tavsiye ederiz;

ŞOK Müşteri Hizmetleri İletişim

ŞOK müşteri hizmetleri telefon numarası sayesinde müşteriler istek ve görüşlerini bildirebilir. Mesai saatlerinde çalışan müşteri destek ekibine 0850 808 00 00 numaralı telefon üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca ŞOK marketin genel müdürlüğüne 0850 221 11 00 numaralı telefon üzerinden ulaşılabileceği gibi Kısıklı Mahallesi Hanımseti Sokak No:35 B/1 Üsküdar/İstanbul’da bulunan genel müdürlükten bizzat görüşme sağlanabilir.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz