Mardin ve çevresinde Evlere İş Veren Firmalar ve Ek İşler Neler? 2023 İnternetten Ek İş Fırsatları Nelerdir?

Mardin’de eve iş veren firmalar sayesinde para kazanmak mümkündür. Güneydoğu Anadolu’da yer alan kıymetli şehirlerimizden olan Mardin, kendine özgü değerleriyle pek çok yerli ve yabancı turisti kendisine çeker ve birçok iş imkanını içinde barındırır.

 

Ek iş arayışında olan ya da bir şekilde para kazanmak isteyen aşağıdaki ürünlere yönelebilir:

  • Telkari
  • Sabun
  • Hayalet şeker
  • Bakır ürünleri
  • Turistik ürünler

 

Söz konusu el işi olduğunda pek çok seçeneğe ev sahipliği yapan Mardin’de bu ürünleri çeşitli firmalara satarak evden para kazanılabilir. Yakın çevreye yapılan satış zamanla genişleyerek tüm Türkiye’ye yayılabilir. El becerisine güvenen kişileri bu işten para kazanması oldukça muhtemeldir.

 

Mardin’de Telkari Yaparak Para Kazanmak

Telkari Osmanlı döneminden günümüze dek gelmeyi başarmış bir el işidir. Takı tasarımının Mardin’e özgü bir versiyonu olan telkari yapımı günümüzde ev koşullarında mümkündür. Bu işin nasıl yapıldığını bilen biriyseniz kendi evinizde takılar üretebilir ve bunları sosyal medya üzerinden tanıtabilirsiniz. Oldukça minimal tasarımlara sahip olan bu takılar hem genç hem de yetişkinler tarafından ilgiyle karşılanabilir. Evde yapılacak işler arasında yer alan takı tasarımcılığını hafife almamak gerekir.

Mardin’de Hangi Sabunlar Yapılabilir?

Mardin çarşılarında kendine sıklıkla yer bulan doğal sabunların yapımı çoğu zaman oldukça basittir. Geniş bir kazan, sabun malzemeleri ve biraz sabırla birlikte doğal sabunlar elde edebilir ve bunları satabilirsiniz.

 

Söz konusu Mardin olduğunda akla ilk gelen sabunlar menengiç sabunlarıdır. Bıttım olarak anılan bu sabunlar saç dökülmesine ve çeşitli cilt sorunlarına iyi gelir. Sağlıklı bir tene ve saçlara sahip olmak isteyenlere bu sabunları satabilirsiniz. Bu sabunlara raflarında yer vermek isteyen işletmeler mutlaka vardır. İş veren fabrikalar sayesinde bu sabunları geniş kitlelere tanıtabilirsiniz.

 

Mardin’de Badem Şekeri Satmak ve Paketlemek

Hayalet şeker olarak da isimlendirilen ve Mardin’e özgü olan badem şekerleri esasında koyu mavi rengindedir. Zamanla bu şekerlerin renkleri açılır. İsminin hayalet olması da bu sebepten ötürüdür. Bu şekerleri evde üretip satabilirsiniz. Kuruyemişçilerle kendine sıklıkla yer bulan bu şekerleri üreten fabrikarlar bazen paketleme hizmetine ihtiyaç duyar. Bu fabrikalar için şeker paketleyebilirsiniz. Evde iş ilanları bakan kişiler için paketleme işi ideal olabilir.

Mardin’de Bakır Tepsi Satmak

Bakır malzeme kolay işlenen bir malzeme olarak bilinir. Buna ek olarak epey uzun ömürlüdür. Bunun farkında olan pek çok kişi bakırdan yapılmış tepsi ve sürahileri kullanır. El becerinize güveniyorsanız ve çevrenizde bu işi yapan biri varsa bakır işleyerek para kazanabilirsiniz.

 

Bakır işlemek için ihtiyaç duyulan tek şey işlemeye hazır olan malzemedir. Bunları evde elde edebileceğiniz gibi dışarıdan sipariş edebilirsiniz. Bir şekilde elinize geçen bakır tepsileri çekiş ve çiviyle işleyerek tepsinin değerini artırabilirsiniz. Böylece kar elde edebileceğiniz ve evden yürüteceğiniz bir işiniz olur. Evde iş imkanı yaratmak çoğu kişi için sanıldığından daha kolaydır.

Mesaj Sayısı(2)

  1. Cevher
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz