Freelance Çalışarak Para Kazanmak! 2023’de uzaktan çalışarak nasıl para kazanılır?

Her insan hayatında bir kaç kez “para kazanmak için keşke ofise gitmek zorunda olmasaydım” demiştir. Sıkıcı ofis hayatından bıktıysanız ve ev konforunda çalışmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bilgisayar bilimleri, yazılım, tasarım gibi alanlarda yetenekleriniz varsa freelance çalışarak para kazanabilirsiniz. Bilgisayar başında asosyal bir kurt gibi gece yarılarına kadar çalışabilirim diyorsanız freelance çalışarak para kazanmak makalemizdeki yolları uygulayarak %100 para kazanabileceğinizden emin olun!

Freelance Çalışarak Para Kazanmak

freelance çalışmak

Bilgisayar bundan yıllar önce hayatımıza girdi ve vazgeçilmezimiz oldu. Artık çoğu işi onun sayesinde yapıyoruz ve işlerimizi inanılmaz kolaylaştırıyor. Bir kaç tık ile istediğimiz şeylere ulaşabiliyor ve ihtiyaçlarımızı giderebiliyoruz. Hatta bilgisayarlar sayesinde çoğu kişinin ofise gidip çalışmasına dahi gerek kalmadı. Avrupa’da çoğu şirket çalışanlarına ofise gelmemelerini ve evden çalışmalarını söylüyor.

Ülkemizde henüz şirketler o seviyeye gelmedi. İleride ülkemizde de bu durumun yaygınlaşacağını ve ofise sadece bir kaç gün toplantı, etkinlik vs. gibi şeyler için gidileceğini düşünüyoruz.

Ancak yine de ülkemizde para kazanmak için ofislere tıkılmanıza gerek yok. Freelance çalışarak para kazanmak isteyenlerin ihtiyaçları olan tek şey bir bilgisayar ve internet bağlantısı. Hepsi bu kadar.

Bilgisayar bilimleri, yazılım dilleri, tasarım ve yabancı dil konularında bilgiliyseniz freelance çalışarak para kazanabilirsiniz. Gelin şimdi freelance işler nereden bulunur onlara göz atalım.

Freelance İşler Nasıl Bulunur?

freelance işler nasıl bulunur

Dünya genelinde pek çok freelancer platformları var. Bu platformlarda bir iş yaptırmak isteyen ile iş yapmak isteyen kişi buluşuyor. Çoğunda iş veren kişi bütçesini belirtiyor ve teklifleri bekliyor. Ona teklif veren kişilerden en idealine işi vererek işini yaptırıyor karşılığında da işi yapan kişiye parasını ödüyor. Şimdi sizlere en çok kullanılan freelancer platformlarını tanıtalım;

freelancer.com : En çok kullanılan global freelancer platformlarından birisi. İçerisinde pek çok yeteneğe göre iş veren kişi var. Rekabat ise oldukça yoğun. Yazılım dilleri konusunda Hindistanlı coderlar göze çarpıyor. Bu site üzerinde kendinize göre yapabileceğiniz pek çok iş bulabilirsiniz. Tabii ki en çok talep edilen işler programlama dilleri üzerine.

upwork.com : Bir diğer global freelancer platformu ise UpWork. Bu platformda da yazılım dilleri ile ilgili işler daha yoğunluklu olarak dikkat çekiyor. En çok aranılan yetenekler ise Android Geliştiriciliği. Bu site üzerinde pek çok mobil programlama işleri veriliyor. Eğer Android-iOS programlama gibi konularda yetenekleriniz varsa bu site üzerinden pek çok proje alabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Sadece bunlar değil tabii ki UpWork’de her yeteneğe hitap eden işler bulunabiliyor.

Bu verdiğimiz 2 global freelancer sitesinde yurt dışı müşterilere iş yapabilir ve döviz kazancı elde edebilirsiniz. Ülkemizde döviz kurlarının uçması nedeniyle döviz geliri elde edebilmek çok büyük önem kazandı. O yüzden müşteriler ile konuşabilecek seviyede İngilizceniz varsa bu 2 siteden müthiş paralar kazanabilirsiniz.

“Editör bey biz yabancı dil bilmiyoruz biz ne yapalım yani aç mı kalalım ?” diyorsanız sizler için de tavsiyelerimiz var. Ülkemizde de freelance çalışmaya olanak sağlayan freelancer siteleri var. Aşağıda sizlere onları da tanıtıyoruz.

sadeceon.com : Tamamen Türkçe ve Türk müşterilerin yer aldığı sadeceon.com’da kendinize uygun işler bulabilir ve yapabilirsiniz. Site üzerine yazılımdan, grafik tasarıma, online pazarlamadan, sosyal medya işlerine kadar pek çok iş var. Girin göz atın ve kendinize uygun işler bulup çalışmaya başlayın.

bionluk.com : Burası da tamamen yerli kullanıcıların yer aldığı bir freelancer platformudur. İçerisinde pek çok çeşitli işler yer alır. Buradan da kendi yeteneğinizle ilgili işleri yaparak para kazanabilirsiniz. Kaliteli ve sağlam bir sitedir.

Artık ofise gitmeye ihtiyacınız kalmadı. Ofis evinizin içerisine, bilgisayarınızın içine girdi. Freelancer çalışarak para kazanmak isteyenler dizüstü bilgisayarları ile işlerini istedikleri her yerde yapabilir ve para kazanmanın tadını çıkartabilirler. Özellikle global freelancer sitelerinden iş bağlayıp döviz kazancı elde edebilirseniz kral oldunuz demektir…

Haydi hayırlı kazançlar.

One Response

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz