Microsoft Hesap Silme 2023 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Microsoft hesap silme işlemlerinizi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımız olarak aradığınız bilgileri içermektedir. Microsoft hesap silme işlemlerinin tüm ayrıntılarını sizler için araştırdık.

 

MİCROSOFT HESABI SİLME ADIMLARI

 1. Microsoft hesap silme işlemlerinize başlamadan önce, Microsoft servislerinin hiçbirinden yararlanamayacağınızı belirtmek isteriz.
 2. Microsoft’a bağlı mail, onedrive ve 365 uygulamaları kullanımınıza kapatılacaktır.
 3. Hesap silme işleminizden önce yedeklemek istediğiniz; belge, e-posta, fotoğraf ya da farklı kişisel bilgileriniz var ise öncelikle bu işlemleri gerçekleştiriniz.
 4. Microsoft hesabınızda kullanım sağlayabileceğiniz bir bakiye var ise harcayınız. Aksi halde hesap silme işleminiz ile birlikte mevcut bakiyenizde silinecektir.
 5. Microsoft hesap silme işlemi için https://login.microsoft.com/consumers/fido/get?mkt=TR-TR&lc=1055&uiflavor=web linke tıklayınız.
 6. Yönlendirileceğiniz sayfada sizden istenilen üye bilgilerinizi giriniz ve ‘ileri’ butonuna basınız.
 7. Üye girişini yaptıktan sonra karşınıza, Microsoft hesabınızı kapatmanız ile birlikte gerçekleşecek diğer işlemler hakkında bir aydınlatma metni çıkacaktır.
 8. Karşınıza çıkan bu metni okuduktan sonra ‘ileri’ butonuna basınız.
 9. Bu işlemden sonra karşınıza farklı seçeneklerin sunulduğu başka bir ekran açılacaktır.
 10. Microsoft hesabınızı silmek için tüm maddelerin sol yanında yer alan kutucukları işaretleyiniz.
 11. Maddelerin en alt kısmında yer alan bölümde size, hesabı neden kapatmak istediğiniz sorulmaktadır.
 12. Bu kutucuktaki seçeneklerden size uygun olanını seçiniz.
 13. Tüm işaretlemeleri yaptıktan sonra alt sol kısımda yer alan ‘hesabı kapat’ butonuna basınız.
 14. Bu işlemden sonra Microsoft size hesabınızın hangi tarihte kapanacağının bilgisinin yer aldığı bir ekrana yönlendirir ve el alt kısımda yer alan ‘bitti’ butonunu tıklayarak hesap silme işleminizi tamamlamış olursunuz.

MİCROSOFT TELEFONDAN HESAP SİLME LİNKİ

Yazımızda teker teker izlemeniz gereken adımları sizlerle paylaştık. Bu işlemleri sırası ile uygulayarak, hesap silme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz Microsoft telefondan hesap silme linki https://login.microsoft.com/consumers/fido/get?mkt=TR-TR&lc=1055&uiflavor=web bağlantısı ile akıllı telefonlarınızdan da bu işlemleri yapabilirsiniz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz