Ne imal edip satabilirim? 2023’de ne üretip satılabilir?

Dünya pazarının son derece gelişmesi ve çoğu büyük firma tarafından çoğu sektörün rekabetinin tekelleştirilmesi sonucu pazarda yer bulmak son derece zorlaşmıştır. Kişiler kendilerine ek gelir yaratmak için daha çok evde yapabilecekleri yetiştiricilik ve imalat iş fikirlerine yönelmiştir. Bu sayede çok daha rahat şekilde kendilerine ek iş imkanı bulurlar.

Yetiştiricilik ve imalat iş fikirleri başlıca şunlardır:

Oyuncak Üretimi

Oyuncak üretimi yaparak rahatlıkla satış yapabilirsiniz ve güzel miktarda gelirler elde edebilirsiniz. Aklınızda daha önce yapmak istediğiniz ya da yapılsa iyi olduğunuz diye düşündüğünüz bir oyuncak fikri varsa evde düşük maliyetle çok rahat yapabilirsiniz ve gerekli reklamları yaptıktan sonra talep olması halinde yüksek miktarda satış yapıp iyi kar yapabilirsiniz.

Kedilere Özel Oyuncak Yaparak Evde Para Kazanma Yolları

Evde Meze Yapımı ve Üretimi

Evde meze yapımı sektörde büyük bir meze firması olmaması nedeniyle tercih edilebilecek bir iştir. Bunun nedeni ise çok çabuk bozulabilen meze içindeki malzemeler nedeni ile büyük şirketler için çok maliyetli olmasıdır. İsterseniz kendiniz evde belirlediğiniz türdeki mezeleri günlük taze olarak yapabilir ve satıp güzel miktarlarda ek gelir elde edebilirsiniz.

Ahşap Üretim Sektörü

İmalat işi denince akla ilk gelen sektörlerden biri de tabii ki ahşap sektörüdür. Fakat bu sektörde iş yapmak isterseniz biraz da farklılık yapıp yeni bir şeyler üretmeniz gerekir. Yani zaten fabrikasyon olarak hazır bulunan ürünler yapmak yerine tasarımın ön planda olduğu el işi gerektiren işler yapmak çok daha fazla kazanç sağlayabilir.

Butik Şekerleme Üretimi

Şekerleme ve tatlı üretimini seven kişiler için butik şekerleme üretimi işi ideal iştir. Bu sayede çok fazla satış yapabilen kişiler ilerleyen zamanlarda kendilerine şekerleme dükkanı açabilirler. Bu iş kolu yetiştiricilik ve imalat fikirleri arasında önemli bir yer kaplar.

Müzik Enstrümanı Üretimi

Müzik ile arası iyi olan kişiler tarafından tercih edilen müzik enstrümanı üretimi işi çok keyifli bir iştir. Aynı zamanda kazancı da yüksek olan bu iş ahşap işlemeciliğine bir miktar benzer. Gitar, bağlama, ney ve kaval gibi müzik enstrümanları evde ya da ufak çaplı bir atölyede kolaylıkla yapılabilir.

Evde Mantı Yapımı ve Üretimi

Günümüzde çoğu yerde bulunan mantı dükkanları, ürünlerini hazır olarak temin ederler. Bu yüzden evde mantı üretimi yüksek miktarda talebi olan ve el işi becerisi gerektiren kolay bir iştir. Ayrıca kazancı da yüksektir.

1 kilo mantının maliyeti ne kadar? Mantı dükkanı açma maliyeti ve gerekli belgeler

Kutu Üretimi

Kutu üretimi özel günlerde çok fazla ilgi gören hediyelik eşya sektörünün olmazsa olmaz işidir. Evde kolaylıkla yapılabilecek olan kutu üretimi düşük maliyet yapılabilir. Biraz daha marjinal tasarımlar yapmak bu sektörde tanınır olmayı kolaylaştırır.

Takı Üretimi

Takı üretimi son zamanlarda oldukça revaçta olan bir iş türüdür. Doğal taşlara ve aksesuarlara olan ilgi günden güne artar. Bu sebepten dolayı ek gelir sahibi olmak isteyen kişiler kolaylık evde takı üretimi işine girip kazanç sağlayabilirler.

Takı, Bijüteri dükkanı açmak! 2022 maliyeti, aylık kazancı ve gerekenler

Bitkisel Ürünler Üretimi

Bakanlıktan kolaylık ile alınan izin sayesinde evde bitkisel ürünler üretimi kolaylıkla yapılabilir. Bu sayede maske, kişisel bakım ürünleri ve ilaç yapımı yaparak kişiler ek gelir elde edebilirler.

Parfüm Üretimi

Parfüm üretimi imalat fikirleri arasında en çok kullanılan fikirdir. Fakat sağlıklı şekilde yapılması için bu işe girmek isteyen kişilerin esansları kendi algılarına göre birleştirip özgün bir şey üretmeleri gerekir.

Sabun Üretimi

Sabun üretimi de parfüm üretimi gibi evde kolaylıkla yapılabilen bir imalat fikridir. Kolaylık istenilen şekilde ve kokularda yapılabilen sabun, reklamı ve pazarlaması iyi yapıldığı takdirde yüksek miktarda gelir getirebilir.

Mum Üretimi

Farklı tasarımlar yaparak kolaylıkla yüksek miktarda para kazanılabilen bir iş olan mum üretimi düşük maliyetli evden kolayca yapılabilecek bir iş fikridir.

Yetiştiricilik ve imalat fikirleri denince ilk etapta akla gelen iş fikirleri bunlardır. Ek gelir kapısı olarak kolaylıkla yapılabilir ve güzel kazançlar elde edilebilir.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz