İşsizim Ne İş Yapabilirim? İşsizler için Pratik Para Kazanma Yolları

Her insanın işsiz kaldığı dönemler olmuştur. Bizim gibi ekonomik krizler ile boğuşan ülkelerde işsizlik kronik bir sorun haline gelmiştir. 2019 yılında açıklanan verilere göre 20-27 yaş arası her 3 kişiden 1’i işsizdir. Ekonomik durgunluk nedeniyle bir çok iş yeri küçülmeye gittiği için işsiz kalan insan sayısında büyük bir artış söz konusu. Yaşamaya devam etmek için bir miktar paraya ihtiyaç duyan kişilere bu yazımızda bazı para kazanma yollarını tavsiye edeceğiz. Sende “işsizim ne yapabilirim” diyorsan yazımızdan faydalanacaksın.

Evdeki Eşyaları Satın

evdeki eşyaları satın

İşsiz bir kişi acil paraya ihtiyaç duyar. Yaşamaya devam edebilmek için, en azından karnımızı doyurabilmek için az da olsa para kazanmamız gerekir. İşsiz durumda olan kişiler evdeki kullanmadıkları eşyaları satarak para kazanabilirler. Elbette bu yol ile kazanacağınız para oldukça sınırlıdır. Ancak bu işi siz geçici olarak sadece yaşamaya devam edebilmek için yapacaksınız. Evinizde bir köşede duran eski koltuklar, yataklar, TV, telefon aklınıza ne geliyorsa satışa koyup para kazanabilirsiniz.

Akrabalardan Borç Alın

akrabalardan borç alın

Zor zamanlarda insanların en yakınlarından borç alması oldukça normal bir durumdur. İşsiz olduğunuz için akrabalarınız size yardım etmekten geri durmayacaktır. Eskiden beri ülkemizin insanı akrabalarına yardım etmeyi ve borç para vermeyi sever. Siz de yakınlarınıza başvurarak yeni bir iş bulana kadar idare etmek için borç para isteyebilirsiniz.

Operatör Taksitli Telefon Alıp Satın

telefon alın satın

İşsiz kişilerin çok acil para bulması gerekir. Bunu başarabilmek için cep telefonu operatöründen taksitli telefon satın alıp, peşin olarak başka bir yere satarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde acil paraya ihtiyaç duyan pek çok kişi tarafından uygulanan bu yol sayesinde işsiz olan kişiler iş bulana kadar idare edebilirler.

Kendi İşinizi Kurun

kendi işinizi kurun

İşsizlik kronik bir sorun demiştik. Bu durumu aşmak için sermayeniz varsa kendi işinizi kurabilirsiniz. Eğer geçmişte az çok birikim yapmışsanız bu birikim ile ufak da olsa bir iş kurarak para kazanmaya çalışabilirsiniz. Çok düşük sermayeler ile yapabileğiniz pek çok iş bulunmakta. Aşağıdan kendinize uygun bir iş fikri bularak kendi dükkanınızı açabilirsiniz.

Bardakta Mısır Satın

bardakta mısır satabilirsiniz

Dışarıda vakit geçiren insanlara yönelik bir iş yaparak para kazanabilirsiniz. Bardakta mısır satış işi bunlardan birisidir. Oldukça düşük sermayeler ile yapılabilecek bir iştir. Tek yapmanız gereken bardakta mısır arabası, mısır ve diğer malzemeleri satın almak ve arabanızı şehrin işlek bir noktasına koymak. Yapacağınız satışlar ile kısa zamanda yatırımınızı amorti edip kara geçeceksiniz. Aylık 2 bin ila 5 bin TL arası net gelir elde edilebilir.

BUNU DA OKUYUN: Bardakta Mısır İşi Yapmak – Bardakta Mısır Satarak Ne Kadar Kazanılır

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz