Baharat Dükkanı Açmak! Aktar için Gerekli Belgeler Nelerdir? 2023 Maliyeti Ne Kadar? 

Bir baharat dükkanı açmak için, belediyenizin kabul ofisinden gerekli belgelerin bir listesini almanız gerekecek, ancak burada birçok belediye tarafından istenen ortak belgeler vardır. Bu listelerin ortakları şu şekildedir:;Vergi levhası, SSK giriş bildirimi, İşletme sertifikası, Oda kayıt belgesi, İtfaiyeci Uyum Raporu, Sabıka kaydı, Kira sözleşmesinin bir kopyası, 2 adet vesikalık fotoğraf, Gıda ve Tarım Uyum Raporu, Ticari tescil kayıt belgesi, baharatçı mağazası açma evrakları gerekmektedir.

Baharat Dükkanı Açmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Baharat dükkanı için işiniz ne olursa olsun, karar vermeniz gereken ilk şey, artırılması gereken sermaye miktarıdır. Sağladığınız sermaye miktarı, açacağınız iş türünün ve yapacağınız işte ilerleme hedefini belirlemelisiniz. Tabii ki, ne kadar çok sermaye ayırırsanız, o kadar çok fayda elde edersiniz. Sermayeden sonra en önemli konu tedarikçi bulmaktır.

Markalı ürünlerin satışı ile başladığınızda kar oranınız artacaktır. Satın alma ve sermaye aşamalarını belirledikten sonra iş planınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Mevcut durumunuz da dahil olmak üzere yaklaşımınız ve hedefleriniz hakkında ayrıntılı bir fizibilite çalışması yapın. Bu sizin için bir şey ifade etmese de bu çalışma size gelecekte nasıl bir yola çıktığınız konusunda bir fikir verecektir. Bu, işinizde tutarlı davranmanızı sağlar.

Baharat Dükkanı Açmada Konumun Önemi Nedir?

Baharat dükkanının ana caddede veya arka sokaklar da mağaza açmanın her zaman büyük faydaları vardır. Uygun kira, rekabetçi alan ve önceden kullanıma öncelik verilmelidir. Bir baharatçı dükkanını devren de kiralayabilirsiniz, ya da satın alabilirsiniz.

Bir mağaza kiraladıktan sonra ve malzeme veya ekipman satın almadan önce, banka hesabı açmak için bir vergi dairesine başvurun. Muhasebecinizle iletişime geçerseniz verginin açılması 2 günü bulabilir. Bu sayede işe atılma süresi daha da kısalacaktır. Bu sizin için avantajlı bir seçimdir.

Baharat Dükkanlarının Tasarımı Önemli mi?

Baharat dükkanı konusunda kiraladığınız mağazaya uygun mağaza rafları ve mobilya satın almaya başlayabilirsiniz. Rafların beyaz olduğundan emin olun. İnsanlar beyaz rengin hakim olduğu alanlarda daha fazla zaman geçirmek isterler. Dış mekan tabelaları, iç aydınlatma ve pencere tasarımı ile elinizden gelenin en iyisini yapın.

Bu tasarımlar, müşterilerinizi işletmenize çekmek için sahip olduğunuz en önemli verilerdir. Daha önce teslim edilen ürünü raflarınıza yerleştirerek başlayabilirsiniz. Stokta sayılabilir ve ölçülebilir bir ürün olduğundan emin olun.

Gelecek zamanda envanterinizi artırarak ikinci bir şube açarak işinizi büyütebilirsiniz. Harika bir iş yerine sahip olabilirsiniz. İnsanlara mahallenizde yeni bir iş yeri açılmış olduğunu bildirin. İlk gün küçük bitki çayları, karanfil poşetleri gibi promosyon ürünleri dağıtmak çok iyi bir stratejidir. 2000 TL veya daha düşük bir maliyetle bile, bu promosyonlar ile daha fazla para getirisi sağlayabilirsiniz.

Bu hususta açtığınız dükkanın açıldığı günden itibaren ürün fotoğraflarınızı mutlaka sosyal medyada paylaşın. Takipçi sayınızı günbegün artırarak ileride büyük bir avantaj da elde edebilirsiniz.

Aktar Dükkanı Açacaklara Tavsiyeler Nelerdir?

Aktar dükkanı açan kişinin güvenilir, arkadaş canlısı ve saygın bir tüccar olmanız gerekir. Sattığınız ürünler her zaman güven veren bir satıcıya ihtiyaç duyar. Bu sizin sevilen ve artık tavsiye edilen bir satıcı olduğunuzun haberinin yayılmasını sağlayacaktır. Bu yüzden sadece güvenebileceğiniz ve bildiğiniz konu hakkında bilgi vermeniz çok önemlidir.

Daima büyümeyi hedefleyen bir tüccar olun. Tek bir mağazayla iş yapmanın zor olmadığından emin olun. Aynı anda iki veya daha fazla işletmeyi yürütmek önemlidir. Her zaman işinizin kontrolü sizde olmalıdır.

İnternetten Baharat Satışı Karlı mıdır?

Bu iyi bir fikir olduğu kadar bu konuda kesinlikle internet sektöründen kazanç elde etmek için çabalayın. Eğer daha fazla tanınmak ve karlı satışlar yapmayı istiyorsanız bu konuda sosyal medyanın gücünü de kullanmalısınız. Hem mağazada hem de sosyal medyada satış yapmak karlı olabilir.

Birçok bitki uzmanı, işleri büyüdükten sonra kendi markalı bitki çaylarını yapmaya başlar. Aslında birçok marka için malzemeler aynı fabrikadan değildir. Ancak markanızı daha iyi pazarlarsanız, daha iyi bir işlem hacmine sahip olursunuz. Gelecekte, kendi markanızı oluşturabilecek ve büyümeye devam edebilirsiniz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz