Tantunici Açmak! 2023’de tantunici açma maliyeti ve şartları neler?

Gıda sektörünün çoğu zaman bu işe girenlere büyük paralar kazandırdığı bir gerçek. Türk milleti olarak boğazımıza düşkünlüğümüz herkes tarafından bilinir. İnsanlar hızlıca tüketebilecekleri ucuz fast-food ürünlerine çok fazla talep göstermekte. Bu noktada tantunici açmak ve tantuni satarak hızlıca para kazanmak mümkündür. Bu rehberimizde tantunici açmak için gerekenleri ve işin maliyetini sizlere anlatacağız. Yazımızda tantuni bayiliği hakkında da bilgiler bulabileceksiniz.

Tantunici Açmak

tantunici

Mersin mutfağının ülkemize armağanı olan tantuni fast food sektörünün yükselen yıldızlarındandır. Başlangıçta genellikle Mersinli ustaların lezzetli ellerinden çıkan tantuni zamanla ülkemizin bir çok noktasına yayıldı ve tantuni fast food sektörünün önemli bir aktörü oldu. Geçmişten günümüze doğru giderek taliplisi artan tantuniciler hızlıca ve kaliteli doymayı vaad ediyor.

Geleneksel olarak ciğerden yapılan tantuni zamanla değişim geçirmiş ve kuşbaşı etten yapılmaya başlanmıştır. Mersinli ustalar da genellikle tantuniyi kuşbaşı doğranmış et ve kuyruk yağı ile yapmaktadır. Günümüzün tantunisi bu şekilde üretilmekte ve dürümün içerisi turşu, maydonoz ve diğer soslar ile lezzetlendirilmektedir.

Tantunici açmak için işinde iyi bir usta bulmak ilk önceliğiniz olmalıdır. Eğer sizde aşçılık yeteneği yoksa gerçekten işini çok iyi yapan tercihen daha önceden tantuni sektöründe yer almış bir usta bulmalı ve açacağınız iş yerinde istihdam etmelisiniz. Ustanın lezzetli ellerinden çıkacak tantuninin kalitesi önemlidir. Bu nedenle ustaya kaliteli malzemeler, etler, lavaşlar vs. tedarik etmelisiniz. Ya da bu yolla çalışmak size uymazsa bu sektörde bayilik de alabilirsiniz. Pek çok kaliteli tantuni firması bayilik vererek bu sektöre girmek isteyenlere her türlü kolaylığı sağlıyor. Yazımızda bu noktaya da değineceğiz ve bayilikler dağıtan firmaları anlatacağız.

Yeni iş kurmak isteyenler için en isabetli tercihlerden olacak olan tantunici açmak için bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. Bunlar bu işin olmazsa olmazlarıdır ve bunlara dikkat edildiğinde bu işi yapanlara para kazandıracak ipuçlarıdır.

Tantunici İşletmenin Püf Noktaları

tantunici işletmenin püf noktaları

Bu işten para kazanmak ve kaliteli bir tantuni restoranına sahip olmak isteyenler aşağıdaki püf noktalara dikkat etmeli ve restoranında bunlara dikkat ederek hizmet vermelidir.

– Tantunici açacağınız dükkanın 40-50 m2 olmasına dikkat etmelisiniz.
– Tantuniyi en çok tüketen grup genellikle öğrencilerdir. Hızlıca doymak isteyen bu öğrencilere ucuz ve kaliteli tantuni dürüm yedirmelisiniz.
– Tantuniciyi açacağınız lokasyonun işlek olması ve çevrede okul, üniversite gibi yapıların olmasına dikkat etmelisiniz.
– Evlere paket servis mutlaka verilmelidir. Paket servis için 1 veya 2 adet moto-kurye çalıştırmalısınız.
– Gece de bu işi yapmalısınız. Geceleri karnı acıkan öğrenciler üzerinden iyi paralar kazanabilirsiniz.
– Dükkanın içerisi düzenli bir görüntüye sahip olmalı ve havadar olmalıdır.
– İşinde iyi ustalar ile çalışmalısınız.
– Tantuni büyükşehirlerde genellikle ayran ile tüketilir ancak Mersin’de tantuni şalgam ile yenilir. Şalgamı mutlaka menünüzde bulundurun.

Tantuni Bayiliği Veren Firmalar 2022

tantuni bayiliği veren firmalar

Şubenizde tantuniyi kendiniz üretmeyecekseniz bu işi bayilik yoluyla da halledebilirsiniz. Çoğu zincir marka tantuni satışlarını arttırabilmek ve yaygın şube ağı ile hizmet vermek için bayilikler dağıtarak tantuniyi ülkemizin her noktasına taşımayı amaçlıyor. Siz de bu durumu değerlendirerek tantuni bayiliği alabilir ve bu şekilde çalışma yapabilirsiniz. Bayilik aldıktan sonra restoranda kullanacağınız malzemeleri bayi sayesinde tedarik edebilir ve daha profesyonel bir çalışma yapabilirsiniz. Tantuni bayiliği alabilmek için ortalama olarak 50-100 bin lira sermayeniz olmalıdır. Aşağıdan bu sektörde bayilik veren başlıca firmalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tanthuni Bayilik Başvurusu ve Şartları (Antalya Merkezli Türkiye Genelinde Bayilik Veriyor)
Ayla Tantuni Bayilik Başvurusu ve Şartları (İzmir Merkezli Türkiye Genelinde Bayilik Fırsatı)
Göksel Tantuni Bayilik Başvurusu ve Şartları (Mersin Merkezli Yöresel Tantuni – Türkiye Geneli Bayilik)

Tantunici Açmanın Maliyeti

tantunici açmanın maliyeti

Ufak bir dükkanda açılış yapacaksanız ve tantuniyi kendiniz üretecekseniz yaklaşık 50 bin lira kadar bir sermayeye sahip olmanız yeterli olacaktır. Zamanla elinizdeki sermaye arttırkça işinizi geliştirebilir ve büyüme yoluna gidebilirsiniz. Bu işi bayilik alarak yapmak isterseniz harcayacağınız paralar biraz daha artacaktır. Bazı firmalar isim hakkı bedeli ve belli bir standartta dükkan istediği için fiyatlar artabiliyor. Örneğin Tanthuni firmasından bayilik için 100 – 150 bin lira kadar para cebinizden çıkabilir.

Tantunici açmak konusunda sizlere vereceğimiz bilgiler bu kadar. Bu işi yapmaya karar verdiyseniz sektöre girin deriz. Oldukça karlı sıcak paranın döndüğü bir iştir. Aklınıza takılan soruları, merak ettiklerinizi bizlere aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

One Response

  1. Alper
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz