Sodexo nakite çevirme! Sodexo ile sigara alınan yerler ve paraya çevirme

İnsanlar ay sonunda paraları kalmayınca harıl harıl para aramaya başlarlar. Ay boyunca çılgınca para harcayan kişiler maaşı almaya bir kaç gün kalınca ceplerinde para olmadığını fark ederler ve para bulmanın yollarını ararlar. Para bulunacak ilk kişiler genelde arkadaşlar ve akrabalar olur. Ancak onlarda da para yoksa veya size para vermek istemezlerse yapılacak tek bir iş kalmıştır; Sodexo’yu paraya çevirmek… Bu makalemizde Sodexo bozdurma işlemi nasıl yapılır, Sodexo’yu paraya çeviren yerler nerelerdir sizlere anlatmaya çalışacağız.

Makalemizi okuyarak siz de Sodexo yemek ticket kartınızı bozdurabileceksiniz ve içerisindeki para ile ihtiyacınız olan harcamaları yapabileceksiniz.

Sodexo Bozdurma 2022

sodexo bozdurma 2019

Sodexo bozdurmak için yaşadığınız şehirdeki Sodexo kabul eden işletmelere gitmeniz gerekmektedir. Bu işletmeler Sodexo kartlarınızdaki bakiyeyi belli bir miktar komisyon alarak bozmakta ve size elden nakit olarak parayı vermektedir. Bu işletmeleri bulmak için Sodexo’nun resmi websitesinde belirtilen anlaşmalı iş yerlerini ziyaret etmelisiniz.

Her işletme bu işlemi yapmamakta ve kabul etmemektedir. Bu nedenle sizin tek tek bu işletmeleri gezmeniz ve Sodexo bozdurma işlemi yapıyorlar mı yapmıyorlar mı öğrenmeniz gerekiyor. Açıkçası çoğu işletme bunu kabul ediyor ve Sodexo’larınızdan %20 ila %30 arası komisyon alarak bozum işlemi yapıyor.

Ancak zaten paraya sıkışık olan bir kişinin Sodexo bozdurma için komisyon vermesi çok can sıkıcı olacaktır. Bu nedenle bizim sizlere tavsiyemiz olan aşağıdaki yöntemle komisyonsuz Sodexo bozdurabilirsiniz.

Sodexo Paraya Çevirme [Komisyonsuz]

sodexo paraya çevirme

Bir kaç ufak yol ile Sodexo kartın içerisindeki parayı komisyonsuz olarak çevirebilirsiniz. Ancak baştan belirtmeliyiz ki bu yöntemler biraz zahmetli, uğraştırıcıdır.

Biliyorsunuzki Sodexo kartın içerisindeki bakiye ile illaki iş yemeği harcaması yapmak zorunda değilsiniz. Herhangi bir markete giderek bu kart ile alışveriş yapabiliyor, ev ihtiyaçlarını giderebiliyorsunuz. Sodexo kartları tıpkı bir Bankamatik kartı/Kredi kartı gibi çalışmaktadır.

Buradan hareketle bir iş arkadaşınız ile anlaşarak onunla birlikte market alışverişi yaparsınız ve onun nakit ödemesi gereken parayı siz Sodexo kartınız ile ödersiniz. Arkadaşınız da size yaptığı alışverişin bedelini elden nakit para olarak verir.

Biraz uğraştırıcı bir yöntemdir ancak komisyonsuz olarak Sodexo bozdurma yolu budur. Benim de sizlere tavsiye ettiğim tek yöntem budur. Hiç boş yere 50-100 TL komisyon vermeye gerek yok. Bir arkadaşınız ile anlaşın ve bu anlattığımız yöntemi uygulayın…

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz