Kahve Bayiliği Veren Firmalar ve Franchise Bedelleri! 2023’de kahveci nasıl açılır?

Trend iş sektörlerinin başında elbette kahveci açmak var. Son yılların en karlı işlerinden birisi olan kahveciler genç nüfus tarafından daha çok tercih ediliyor. Gençlerin vakit geçireceği, oturup sohbet edebileceği bir kahveci açmak istiyorsanız arkanızda güçlü bir bayinin olması gerekmektedir. Kahve sektöründe franchise alarak hem imtiyazlı bir markanın isim hakkını kullanacaksınız, hem de operasyon, ürün tedarik, reklam gibi konularda avantajlı hale geleceksiniz. Bayiliğini alacağınız firma size bu kısımlarda yardımcı olacak ve sektörden daha hızlı para kazanmanızı sağlayacak. Bu makalemizde kahve bayiliği veren firmalarkahveci franchising‘i veren firmalara değineceğiz. Listemizdeki kahvecilere bayilik başvurusu yapıp sektöre girişebilirsiniz.

Starbucks

starbucks

Kahve denilince elbette akla gelen ilk firma o. Starbuck sadece ülkemizde değil dünya genelinde üne kavuşmuş bir kahveci. Geçtiğimiz günlerde ünlü yabancı dizi Game of Thrones’daki bir sahnede Starbucks bardağının görülmesi bile sosyal medyanın gündemi olmuştur. Firmanın ünü herkes tarafından biliniyor. Bununla birlikte Starbucks’dan Türkiye’de bayilik almak oldukça zor. Firmanın Türkiye’deki lisanslarını alan grup genellikle şubeleri kendisi açıyor. Ancak yine de bir başvuru yapmakta fayda var. 500 bin dolar’dan fazla bu işe yatırabilirim diyorsanız Starbucks’dan bayilik almayı düşünebilirsiniz.

Kahve Deryası

kahve deryası

Daha kısıtlı bir bütçem var diyorsanız Kahve Deryası sizin için en uygun seçim diyebiliriz. Türkiye’nin pek çok şehrinde şubesi bulunan Kahve Deryası bu sektörde franchise veren en kaliteli firmalardan birisi. Yatırımcı dostu ve cep dostu. Düşük sermaye ile kahveci bayiliği almak isteyenler başvurularını yapabilirler.

London Cafe

london cafe

2019’un parlayan yıldızlarından birisi de London Cafe. Sektördeki rekabetten sıyrılmak için düşük yatırım maliyetleri ile London Cafe bayilik veriyor. Firmanın franchise sistemine giriş bedeli 60 bin TL + KDV. Ortalama işletme sermayesi için ise 350 bin TL’ye ihtiyacınız var. Bu sermayeye sahipseniz London Cafe bayiliği almanız mantıklı olacaktır. Firma gerek mimari, gerek eğitim, reklam gibi konularda daima size yardımcı oluyor ve kaliteli bir kahveciye sahip olmanızı sağlıyor.

London Cafe’nin şube şartı ise en az 100 m2 kapalı alanı, en az 40 m2 açık alanı olan bir dükkana sahip olmanız.

Baraqah Coffee

baraqah coffee

2015 yılında faaliyete başlayan Baraqah Coffee kaliteli ve büyük şubeleri ile dikkat çekiyor. Kahveci sektöründe hoş bir dekorasyonun önemini bilen Baraqah bayi adaylarına kaliteli bir dekorasyon sağlıyor. Firmanın bayiler için en büyük şartı 100 m2 açık, 100 m2 kapalı alanı olan bir dükkan kiralamaları.

Cirodan %3 kar payı alan Baraqah Coffee bu sayede reklam çalışmaları için kaynak oluşturmuş oluyor. Bu pay ile bayilerin tanıtımları yapılıyor. Bayilik alan adaylara “bölge koruması” verilerek yakın çevrede başka bir Baraqah Coffee şubesinin açılmayacağının teminatı veriliyor. Böylece bayi adaylarının yatırımları güven altına alınıyor. Baraqah Coffee’den bayilik almak iyi bir seçim…

Kahve Diyarı

kahve diyarı

Sektörün bir diğer önemli markası; Kahve Diyarı. Uzun zamandır kahveci sektöründe yer alan firma geniş, ferah şubeleri ile müşterilerin memnuniyetini kazanıyor. Farklı çeşitte kahveleri ve yiyecek menüsü ile sektördeki pastadan pay almak isteyen yatırımcılar Kahve Diyarı’nı tercih edebilirler.

Firma işlek cadde üstlerinde veya AVM’lerde şube açmanıza olanak sağlıyor.

Kahve Vadisi

kahve vadisi

Ana ürün olarak Türk Kahvesini müşterilerine sunan Kahve Vadisi Türkiye genelinde bayilikler veriyor. Ürün yelpazesini geniş tutan firma çeşitli kahvelerin yanında bisküvi, kurabiye, çay gibi ürünleri de satıyor. Reklam ve tanıtım destekleri ile bayilerin kısa zamanda iş yapması sağlanıyor.

Coffeemania

coffeemania

Sermayem çok düşük diyorsanız Coffeemania sizin için en iyi seçim olacaktır. Kiosk Cafe modeli ile taşınabilir kahveci şubesine sahip olabilirsiniz. Kiosk konseptli Coffeemania bayiliği alarak taşınabilir aracınızla en işlek noktalarda kahve satışı yapabilir, satış miktarlarınızı en üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

Kahve bayiliği veren firmalar listemizde 7 adet firmayı inceledik. Listemizdeki kahveci franchise veren firmaların her birinin kendine has şartları bulunmakta. Eğer sermayeniz düşükse Coffeemania, Kahve Vadisi gibi seçenekleri değerlendirmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Kahveci franchise alarak hayalinizdeki cafeyi kurmayı düşünüyorsanız artık harekete geçme vakti gelmiştir. Bol kazançlar…

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz