Döviz Alım Satım Makas Aralığı En Düşük Banka 2023’de hangisi?

Günlük olarak döviz alım-satımı gerçekleştirerek kar elde etmeye çalışan kişilere “day-trader” denilmektedir. Ülkemizde döviz kurlarının çok volatiliteli (oynak) olması nedeniyle gün içerisinde pek çok kez döviz satım fırsatı day-traderların önüne gelmekte. Ancak burada çalışılan bankanın döviz alım ve satımında kullandığı makas aralığı bu kişilerin elde edeceği kar miktarını azaltmakta veya sıfıra indirmekte. Bu nedenden dolayı günlük al-sat yapan yatırımcılar döviz alım satım makas aralığı en düşük banka ile çalışmalıdır. Sizler için yaptığımız araştırma da döviz makas aralığı düşük olan bankayı tespit ettik.

Döviz Alım Satım Makas Aralığı En Düşük Banka

döviz alım satım makas aralığı düşük banka

Türkiye’de tüm bankalardan günlük döviz-alım satımı yapabiliyorsunuz ancak çoğu banka dövizi sizden alırken de size satarken de anormal yüksek makas aralığı sunuyor. Türk piyasalarında alım-satım yapan bireysel küçük yatırımcının çalışabileceği döviz alım-satım makası en düşük olan banka Türkiye Finans bankasının “TFX Target” hizmetidir.

TFX Target’da döviz alım ve satımda makas aralığı genellikle 0,0050 ila 0,0150 TL civarındadır. Piyasadaki en rekabetçi fiyatları TFX Target sunmaktadır. Bu makas aralığı bazen yüksek volatilitenin olduğu günlerde daha fazla açılabilmektedir ancak genel makas aralığı bu seviyelerdir.

2015 yılında hizmete giren TFX Target o günden bu güne kadar döviz alım-satım işi ile ilginen küçük yatırımcıların bir numaralı tercihi olmuştur. 5 gün 24 saat boyunca alım-satım yapılabilmesi de TFX Target’ın bir diğer avantajıdır. Sıradan bankalar ile çalışanlar bilirlerki banka mesai saatleri dışında makas aralığı 10 kuruş – 15 kuruş gibi fahiş oranlara çıkmaktadır. TFX Target’da ise böyle bir durum ile karşılaşmazsınız ve haftaiçinde mesai saatleri dışında da döviz alım satımını uygun makas ile yapabilirsiniz.

Karşınıza gelen sayfada kişisel bilgilerinizi, kimlik bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi ekleyerek TFX Target müşterisi olma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz. Hesap açma işlemi kolaydır ve sizi zorlamayacaktır.

NOT: Döviz alım ve satımında 250 USD/EUR/GBP limiti bulunmaktadır. Yani alım ve satımda en az 250 birimlik işlem yapmanız gerekmektedir.

Hesabınızı açtıktan sonra herhangi bir bankadaki TL hesabınızda bulunan parayı TFX Target hesabınıza EFT ile transfer ederek döviz alım satım işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bol kazançlar…

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz